23 Mart 2021 11:35

Ataşehirlilere uyarı üstüne uyarı: Ciddi artış var!

Covid-19 virüsü hız kesmeden etkisini hissettirmeye devam ediyor. Ataşehir’de vakalar arttı, hastaneler doluyor.

Ataşehirlilere uyarı üstüne uyarı: Ciddi artış var!

COVİD-19 virüsü Türkiye ve İstanbul genelinde yayılarak artıyor. Yasakların azalmasıyla birlikte rehavet oluşması vakaların artmasında ana etken olarak ifade ediliyor.


Ataşehir teyakkuza geçti!

Covid-19 salgınının Ataşehir’de hız kesmeden artması kurumları harekete geçirdi. 11 Mart 2020’de virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasıyla birlikte Ataşehir Belediyesi örnek bir mücadeleye imza atmıştı. Dezenfektasyon ve temizlik işlerinde İstanbul’da parmakla gösterilen Ataşehir Belediyesi’nin Başkanı Battal İlgezdi uyarılarda bulundu.

‘’İlçemizde vaka sayılarında çok ciddi artış yaşanmaktadır’’

Sosyal medya hesabından uyarılarda bulunan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi durumun vahamatine dikkat çekti. Başkan Battal İlgezdi, ‘’Değerli komşularım… Covıd-19 salgını İstanbul’da hız kesmeden yayılıyor. Son gelen verilere göre ilçemizde vaka sayılarında çok ciddi artış yaşanmaktadır. Lütfen tedbiri elden bırakmayın. Maske, mesafe ve hijyen kuralarını ihmal etmeyin’’ dedi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, salgına ilişkin bir uyarıda bulundu. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Memişoğlu, “Salgın bitmedi, pozitif vaka sayımız yükseliyor” dedi. Memişoğlu şunları kaydetti: “Aman dikkat! Sizleri korumak için çalışıyoruz, uyum gösterip mücadeleye katkıda bulunarak; hastalanmayalım, üzülmeyelim, kapanmayalım…”