4 Ocak 2021 20:26

“BAL Ligi artık başlamalıdır”

Pandemi dolayısıyla bir türlü başlatılmayan BAL ligi dolayısıyla, birçok sporcu ve takım olumsuz etkilendi.

“BAL Ligi artık başlamalıdır”

Konu ile ilgili bir yazı paylaşan spor yorumcusu Metin Yılmaz çarpıcı ifadeler kullandı. Yazıyı aktarıyoruz…

Uzun zamandır pandemi belası ile uğraşıyoruz…Bir çok kişi eşini,dostunu,anne,babasını kaybetti…İşinden oldu…İşyerleri kapandı…Maddi ve manevi kaos yaşadı…

Pandemi her şeyi olduğu gibi doğal olarak futbolu da etkiledi…Profesyonel maçlar seyircisiz olarak devam etti, amatör ligler tamamen iptal edildi.Halı sahalar, futbol okulları durdu.Yaklaşık bir senedir on binlerce amatör futbolcu,antrenör,kulüp çalışanı işsiz kaldı. Futbol okulu ve halı saha gelirleriyle ayakta duran kulüpler sıkıntılı günler yaşıyor.

Amatör futbolun en üst basamağı olan ve profesyonel liglerin eşiği olan Bölgesel Amatör Lig içinde takımlar ve futbolcular aylardır verilen sözlerin tutulmasını bekliyor. Son olarak Aralık ayı sonuna kadar katılım başvurularının ve kulüp ödemelerinin alınarak Ocak ayı içerisinde liglerin başlayacağı açıklanmıştı.

Zaman çabuk geçiyor… Aralık ayıda bitti ve Ocak ayına girdik. Ancak halen BAL Ligi ile ilgili bir açıklama yapılmış değil. Birçok kulüp kadrosunu oluşturdu ve idmanlara başladı. Amatör spor olmazsa hiçbir şey olmaz diyenler için artık icraat vakti. Lafa gelince her yerde amatör futbola yaptıkları hizmetlerden bahsedenler yaklaşık 1 yıldır işsiz olan futbolcular ve antrenörler için maddi ve manevi elle tutulur hiçbir yardımda bulunmadılar.

En azından artık Bölgesel Amatör Ligi başlatın ve müsabakalara çıkmak için gerekli olan virüs testlerini Tff bütçesinden karşılayın. Karşılaşmalar başlasın ve binlerce futbolcu,antrenör ve kulüp personelleri evine ekmek götürebilsin.

Konuşulacaklar konuşuldu…Verilen sözlerin artık tutulma zamanı geldi. İnsanları daha fazla oylamayın. Topu orta noktaya koyun ve başlama düdüğünü çalın !