16 Kasım 2021 00:12

Muhtar Keziban Üreyil Başak Cengiz Sokağı için harakete geçti

Barbaros Mahallesi Muhtarı Keziban Üreyil, Barbaros Mahallesi’ne bağlı Karanfil Sokak’ta vahşice katledilen Başak Cengiz’in adının ölümsüzleştirilmesi için yetkili makamlara çağrıda bulundu.

Muhtar Keziban Üreyil Başak Cengiz Sokağı için harakete geçti

Barbaros Mahallesi Muhtarı Keziban Üreyil, 9 Kasım’da Barbaros Mahallesi’ne bağlı Karanfil Sokak’ta vahşice katledilen 28 yaşındaki Başak Cengiz’in adının ölümsüzleştirilmesi için yetkili makamlara çağrıda bulundu.

Barbaros Mahallesi Muhtarı Keziban Üreyil, 9 Kasım’da Barbaros Mahallesi’ne bağlı Karanfil Sokak’ta vahşice katledilen 28 yaşındaki mimar Başak Cengiz’in adının ölümsüzleştirilmesi için yetkili makamlara sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak çağrışımda bulundu. Paylaşımında, “Başak Cengiz kızımızın öldürüldüğü Karanfil Sokağın ismi ‘Karanfil Başak Cengiz Sokağı’ olsun teklifimi kaç kişi destekler?” diyerek talebini dile getirdi. Üreyil, paylaşımına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi de etiketleyerek, “Başkanım ilk sizden destek istiyorum” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezi’nin bu teklifi değerlendirmeye alıp almayacağı ve Ataşehir Belediye Meclisi’ne teklif olarak sunup sunmayacağı ise merak konusu oldu. Önümüzdeki ay gerçekleşecek olan belediye meclisinde sokağın isminin değiştirilmesi gündem maddesi olması durumunda, Tarife Komisyonu’na havale edilmesi ve Ataşehir Belediye Meclisi’nde de kabul edilmesinin ardından İBB Meclisi’ne havale edilmesi bekleniyor.