12 Ağustos 2021 18:48

Başkan Battal İlgezdi sele duyarsız kalmadı!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ülkede yaşanılan felaketlere duyarsız kalmıyor.

Başkan Battal İlgezdi sele duyarsız kalmadı!

İzmir’de yaşanılan depremde seferber olan Ataşehir Belediyesi, bölgeye hem gıda desteği sunmuş, hem de aşevi kurmuştu. Yaraların sarılması için üzerine düşen tüm sorumlulukları yapan Belediye bununla da sınırlı kalmamıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ve sonrasında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi bölgeye giderek yaraları sarmış ve eksiklikleri tek tek not almıştı.

Yangınlarda da Ataşehir Belediyesi durmadı

Ülkemizi kasıp kavuran, yürekleri yakan Ege ve Akdeniz’de çıkan eş zamanlı yangınlar sonrası Ataşehir Belediyesi teyakkuza geçti. Bölgeye her türlü desteği sunan Başkan Battal İlgezdi, bölge Belediye Başkanları ile de kontak halinde oldu.

Batı Karadeniz’de ki sele de tepkisiz kalmadı

Kastamonu, Sinop, Samsun ve Zonguldak’ı derinden etkileyen sel olayı sonrası Başkan Battal İlgezdi’nin talimatıyla Ataşehir Belediyesi harekete geçti. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Başkan İlgezdi, “Sel felaketinden etkilenen yurttaşlarımızın yaralarını sarmak için Afet Koordinasyon Merkezimizden 11 kişilik arama kurtarma ekibimiz, 1 kombine, 1 tam donanımlı arama kurtarma, 1 adet kazıcı yükleyici araç, 2 kamyon ve 1 tır yola çıktı. Bu zor günleri dayanışmayla aşacağız” dedi.

Doğu ve Güneydoğu’ya da destekler sürüyor

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin koordinasyonuyla Doğu ve Güneydoğu illerine destekler sürüyor. Bazı il ve ilçelerde kütüphane yapımına destek olunurken, bazı il ve ilçelere otobüs, kamyon, dozer ve iş için gerekli greyderler hibe edildi.

Halkın Başkanı Halkçı İlgezdi

Siyasi yaşamı boyunca asla insan ayırmayan Başkan Battal İlgezdi, adeta bir Büyükşehir Belediyesi gibi memleketin her noktasına yetişiyor.

Kurduğu sistem ve ikili ilişkilerle gönül kazanan Başkan İlgezdi, kendisine ulaşan herkese yardımcı olmaya büyük özen gösteriyor.