22 Temmuz 2022 15:54

Başkan Yardımcısının görevi boşa mı düştü?

Ataşehir Belediyesi’nde sular durulmuyor. Bir yanda müfettişler, bir yanda iç çekişmeler. Bir yanda hakkını alamayan emektar işçiler…

Başkan Yardımcısının görevi boşa mı düştü?

Ataşehir Belediyesi’nde ciddi bir panik havası var. Bir yanda kapsamlı operasyonun yapılacağı, yüzü aşkın sivil ve kurum personelinin gözaltına alınacağı söylemleri yayılırken; bir yandan da çelişkili açıklamalar ülke gündemine düşmeye devam ediyor.

Sarı yelekliler, otoparklar ve çelişkili açıklamalar!

Ataşehir’in her yerinde Ataşehir Belediyesi yelekli valeler bulunuyor, park eden vatandaşlardan para topluyorlardı. Kesilen faturalar 0.1 TL şeklinde gözükürken alınan paralar ise 10 TL ile yerine göre 250 TL arasında değişiyordu. Hatta iş o kadar ileriye gitmişti ki bu kişiler Kaymakamlığın önünde bile bunu yapabiliyordu.

Skandalın ortaya çıkmasından sonra konu ile ilgili konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kalender Özdemir, “Ataşehir Belediyespor Kulübü adına ilçemizin çeşitli sokaklarında yapılan yol kenarı otopark işiyle ilgili, Belediyemize işgaliye bedeli ödenmektedir. İlçemizin yine birkaç sokağında Ataşehir Belediyespor Kulübü’müzün yaptığı gibi, işgaliye bedelini Belediyemize ödeyerek Ataşehir İlçe Emniyet Vakfı tarafından da yol üstü otopark işi yapılmaktadır” dedi.

Fakat sonrasında Ataşehir Belediyesi’nin basın birimi tüm sosyal medya hesaplarından Belediye ile otopark ilişkisini yalanlayan bir açıklama yaptı. Üstelik basın birimi geçmiş açıklamayı yapan Başkan Yardımcısı Kalendar Özdemir’e bağlı…

Kalendar Özdemir’in görevi nasıl boşa düştü?

Yapmış olduğu açıklamayla, basın birimi aracılığıyla Belediye kurumsal hesaplarından açıklama yapan Özdemir, kendisiyle çelişti. Ataşehir Belediyesi’nin otopark açıklamasını sadece internet sitesi yada Twitter hesabından paylaşması gerekirken, herkesin gözüne sokarak otoparkları inkar etmesi , tüm sosyal medya hesaplarından eş zamanlı paylaşım yapılması binlerce yorumu beraberinde getirdi. Ataşehir Belediyesi öyle bir duruma düşmüş ki; ne stratejik hata yaptığının farkında, ne de durumu çözebilecek bir irade var. Başkanı tatilde denize girerken, akrabası Deniz Belediyede Veli efendi hipodrumu gibi at koşturuyor.

Ataşehir halkının otoparkla ilgili yorumlarını okumak için linke tıklayınız: Ataşehir’de otopark krizi: Ortalık karıştı! 

Basın yayın, Bilgi İşlem ve Sağlık İşleri Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Kalendar Özdemir’e bağlı. Sağlık İşleri Müdürlüğü kısıtlı sayıda araçla evde sağlık hizmetini yürütüyor. Sayıca yetersiz olsada, oldukça etkin hizmet ediyor. Ataşehir Belediyesi’nin ‘sözde’ yaptırmış olduğu ankette sağlık hizmetlerinden memnuniyet %99 cıkmış. Şaka değil… Ne %91, %92 ne de %100… Konu ile ilgili Başkan Battal İlgezdi’den açıklama alınmış ve %1 menuniyetsizlik dertlenilerek hedef konulmuş. Böyle bir stratejiyi hangi akıl servis edebilir?

Belediyeye Basın danışmanı dayanmıyor!

Yurdagül Erkoca’nın görev değişikliğinden sonra uzun bir süredir Ataşehir Belediyesi’nde bir basın danışmanı yoktu. Ta ki yerine Dilek Özcanlı Uslu atanana kadar.. Dilek Özcanlı Uslu ise görev süresinde 2 ayı doldurmadan görevinden ayrıldı. İlköğretim 1. sınıflarda bile atanan sınıf başkanı bir dönemi tamamlarken, Ataşehir Belediyesi’nin basın danışmanı bulamaması, bulduğunun da 1 ay görevde kalmaması şüpheleri beraberinde getiriyor.

Kâğıt üstünde ve resmiyette Başkan Yardımcısı olan Kalendar Özdemir’in görevi boşa mı düştü? Yoksa başarısız olmasını isteyenler mi var?

Haberlerimizde ismi geçen herkesin söz hakkı vardır. Açıklama iletildiği takdirde noktası, virgülüne dokunulmadan yayına alınacaktır. Bizler Ataşehir Belediyesi’nin olumlu yönlerini ön plana çıkartan, olumsuz yönlerini eleştirebilen tarafsız bir medya organıyız.