31 Aralık 2021 16:03

Battal İlgezdi: 2 Kadın Başkan Yardımcısı atayacağım!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 2 tane kadın Başkan Yardımcısı atayacağını açıkladı.

Battal İlgezdi: 2 Kadın Başkan Yardımcısı atayacağım!

Ataşehir Aktüel Haber’in uzun süredir gündeme getirdiği toplumsal eşitlik konulu haberler ve Belediyede kadın Başkan Yardımcısı neden olmadığı sorusu Başkan Battal İlgezdi’ye soruldu.

Ataşehir Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak, “Ataşehir Belediyesi’nde ciddi oranda kadın personel var.  Aynı eşitlikçi tarzı Başkan Yardımcıları düzeyinde de görecek miyiz? Kadın Başkan Yardımcısı atayacak mısınız?” sorusunu sordu.

Soruya şartlı bir şekilde cevap veren Başkan Battal İlgezdi, kadronun artmasıyla birlikte 2 kadın Başkan Yardımcısı atayacağını ifade etti.

Başkan Battal İlgezdi şu ifadeleri kullandı:

Belediyede çalışan arkadaşlarımız şu an çoğunlukta kadın arkadaşlarımız. Öncelikle bu konuda hiçbir rahatsızlığımız yok bunun altını çizmek isterim. Onun dışında bütün görev yapan arkadaşlarım, meclis üyeleri, bürokratlar hepsi başkan yardımcılığına layıktır. Ama benim bir prensibim var. Anadolu’da da bir tabir vardır. Dereyi geçerken çok at değiştirmem diye. Ben kolay kolay görev yapan arkadaşlarımla ilgili bir bireysel bir sıkıntı, ahlaksızlıkları, yanlışlıkları olmadığı müddetçe hiçbir arkadaşımın görevini değiştirmem. Tabi ki önümüzdeki süreçlere bakarız. Kısmet olursa, devlet de bize iki kadro verirse onları kadınlardan yaparım. Hiçbir sıkıntı yok. Söz veriyorum. 2 kadın Başkan Yardımcısı atayacağım.”