21 Ağustos 2023 11:50

Battal İlgezdi adaylık startını verdi!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, adaylık için işareti verdi.

Battal İlgezdi adaylık startını verdi!

İstanbul’daki ilçe kongrelerinde kötü bir başlangıç yapan Başkan Battal İlgezdi ve ekibi, son hafta gerçekleşen kongrelerle rüştünü tüm İstanbul’a ispat etmiş oldu. Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Ümraniye, Maltepe başta olmak üzere şuanlık 40 ile 60 arası delegeye hitap eden Ataşehir ekibi; tek başlarına İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan daha başarılı oldu.

İstanbul İl Başkanlığı konusunda gözler İlgezdi’de!

İstanbul İl Başkanlığı konusunda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu öncülüğünde değişimciler ve kaptan köşkünde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin bulunduğu genel merkez destekçileri arasında kıyasıya bir yarış var. Eğer yarışı genel merkez yanlıları kazanırsa İstanbul İl Başkanlığı’nı belirleme noktasında İlgezdi, elini oldukça güçlendirdi.

Ataşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacak mı?

Başkan Battal İlgezdi İstanbul’da elini oldukça güçlendirdi. İlgezdi’nin başta Avcılar olmak üzere 2 – 3 ilçenin adayını koruma yada isim önerme noktasında tasarrufu bulunabilir. Ataşehir’de kesintilerle birlikte 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan İlgezdi, Belediye Başkan adaylarını üyelerin seçmesi gerektiğini vurguluyor. Üyelerin yeniden kendisini aday göstermesi durumunda ise görevden kaçmayacağı ifade ediliyor. İlgezdi’nin ekibindeki bazı isimlerin ise Anadolu yakasındaki ilçe belediyelerine adaylık noktasında adları sıkça anılıyor.