19 Ağustos 2021 15:25

Battal İlgezdi içerden bitirilmeye mi çalışılıyor?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile Ataşehir’i birbirinden ayırmak için kıyasıya mücadeleler yaşanıyor.

Battal İlgezdi içerden bitirilmeye mi çalışılıyor?

Ataşehir’in kurucu Belediye Başkanı olan ve sayısız hizmete imza atan Başkan Battal İlgezdi, bu hizmetleri karşılığında 3 dönemdir halkın teveccühü ile Belediye Başkanı seçilmişti.

2. döneminin sonunda dışardan darbeyle görevden uzaklaştırılan İlgezdi, bu handikaplara rağmen yeniden aday olmuş ve seçimi kazanmıştı. Hukuki süreç ise İlgezdi’yi haklı bulmuş ve İlgezdi’ye operasyon yapıldığı resmen ortaya çıkmıştı.

Dışardan olmadı! İçerden bitiriliyor

Ataşehir Belediyesi’nde mahrem olan bazı Belediye sırlarının dışarıya sızdırılması, İl Başkanlığı ve Genel Merkez başta olmak üzere hızla yayılması, durumların bir organizasyon şeması dahilinde olduğu gerçeğini ortaya çıkardı. Ataşehir ve Maltepe Belediyelerinin sık sık hedef olmasıda, bu organizasyon şeması çerçevesinde düşünülüyor.

Battal İlgezdi halktan uzaklaşıyor mu, uzaklaştırılıyor mu?

Halkçı Başkan olarak bilinen ve geniş tabanıyla dikkat çeken Başkan Battal İlgezdi, hemen hemen herkesle ilgilenmeye özen gösteren bir isimdi. Peki İlgezdi, son döneminde hangi eller tarafından halktan, sokaktan, esnaf ziyaretlerinden uzaklaştırılıyor? Hangi eller tarafından kendisine ulaşmaya çalışan ve randevu talep eden Ataşehirliler 1 yılı aşkındır bekletiliyor?

Yoksa halkçı başkan korona gerekçesiyle halkı ikinci plana mı atıyor? Eş zamanlı olarak, İlgezdi hangi eller tarafından, “Kendisine saltanat kurmuş” şeklinde eleştiriliyor? Eş zamanlı olarak parti içi hangi eller tarafından yeni bir aday hazırlanıp, içerde kargaşa çıkartarak ekipte çatlak var dedirtiliyor? Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile ilgili kullanılan en önemli olgu, halktan uzaklaştı olgusuydu. Bu olguya içerde destek olarak Başkanı halktan koparmaya çalışanlar kimler?

Tam bu esnada Ataşehir Aktüel Haber ise Başkan İlgezdi’yi Ataşehirlilere sordu. İşte Ataşehirlilerin cevapları…

İlgili Haber: Ataşehir halkı Başkan Battal İlgezdi hakkında ne düşünüyor?