8 Kasım 2021 18:27

Battal İlgezdi İstanbul’da temayülleri alt üst etti!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul’da temayülleri alt üst etmeyi başardı.

Battal İlgezdi İstanbul’da temayülleri alt üst etti!

2009 yılında ilçe olan Ataşehir’in kurucu Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 13 yıllık süreçte ekibiyle birlikte birçok başarıya imza attı. CHP’de sokaktan gelen, tabanın sesini bilen İlgezdi, CHP’lilerin tabiriyle iyi bir örgütçü.

Ümraniye’den İstanbul’a bir başarı hikayesi!

CHP’de Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yerine getiren Başkan Battal İlgezdi, daha sonrasında İstanbul İl Başkanlığı’nda il sekreteri olarak görev almıştı. 2009 yılında Ataşehir ilçesi yeni kurulurken, seçimi kesin olarak AK Parti’nin kazanacağı düşünülüyordu. İlgezdi ve ekibinin gecelere kadar süren çalışmasıyla bir başarı hikayesi oluştu ve Ataşehir’in kurucu Belediye Başkanı oldu. Her seçim dahada üstüne koyan İlgezdi, 12 yıldır Ataşehir’i yönetiyor.

İstanbul ve ilçelerinde İlgezdi ağırlığı

Türk siyasetine CHP üzerinden etki eden, Anadolu’nun birçok iline hizmetler getiren ve Ataşehir’i Ataşehir yapan isim olarak bilinen Başkan İlgezdi, İstanbul’da da ağırlığını koruyor. İlçe Başkanlarının düşmesiyle yeniden kongre yapılan iki ilçe olan Ümraniye ve Sultanbeyli’de İlgezdi’nin desteklediği adaylar seçimi kazandı. Son olarak HALK TV’yi ilçede ağırlayan Başkan İlgezdi, programa Anadolu yakası ilçe başkanları ile katılarak tarzını ortaya koydu.

Canan Kaftancıoğlu ile arası açık mı?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile arasının açık olduğu sık sık ifade ediliyor. Oysa ki Başkan İlgezdi, bu söylentilere mahal verecek ne bir demeç veriyor, ne de medya önünde bir mesaj veriyor. Parti içi mücadelesini veren ve siyasetinin gereğini yerine getiren İlgezdi, parti dışına hiçbir problemi taşımayan ender  isimlerden biri olarak belirtiliyor.