20 Ekim 2021 17:50

Battal İlgezdi meydan okudu: Hodrimeydan gelsinler!

Ataşehir’de “19 Ekim Muhtarlar Günü” çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Battal İlgezdi meydan okudu: Hodrimeydan gelsinler!

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen törende Ali Rıza Saraçoğlu başkanlığındaki Ataşehir Muhtarlar Derneği tarafından Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla tören son buldu.

Çelenk koyma töreni sonrasında Ataşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü Ataşehirli muhtarlar onuruna yemek programı düzenlendi.

Ataşehirli Muhtarlar için düzenlenen yemek programına; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, belediye birim müdürleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ile ilçe yöneticileri katıldı.

Yemekte muhtarlarla bir araya gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi “Her yıl Ataşehirimizde 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyoruz.  Devletimiz ile milletimiz arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımız demokrasimizin temel yapı taşını oluşturmaları nedeniyle son derece önemli görev ve sorumluluklara sahip. Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz düzenli aralıklarla toplantılar gerçekleştirerek yurttaşlarımız için çözüm odaklı çalışmalar yürütüyor. Muhtarlarımızın neye ihtiyacı varsa belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Siyasi parti ayrımı gözetmeden ilçemizin yararına olan çalışmaları, ortak bir anlayışla gerçekleştiriyoruz. Ataşehirimizi geliştirmek ve güzelleştirmek için uğraş veren tüm muhtarlarımızın gününü kutluyor, hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Gece gündüz demeden çalışan, sorunlara çözüm üreten ve güler yüzlü şekilde halkın yararı için hizmet veren muhtarlardan güncel talepleri dinleyen Başkan İlgezdi, imar planları hakkında da muhtarlara bilgilendirmelerde bulundu.

Muhtarların imar konusuyla ilgili AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem’in söylemlerine atıf yapmaları üzerine konuşan Başkan İlgezdi, “İBB’de komisyonlarda çoğunluk onlarda. Gelin birlikte hareket edelim bu sorunu çözelim diyoruz, gelmiyorlar. Ben bu konuda çok netim. Gelsinler, istedikleri yerde hep beraber bu konuyu yüzyüze tartışalım. Hatta sizlerde olun. Hodrimeydan gelsinler!” dedi.

Ataşehir Belediyesi’nde personellere yönelik denetimlere ve Müdür değişikliği olup olmayacağı sorusuna da cevap veren Başkan İlgezdi, “Ataşehir Belediyesi bir ailedir. Pandemi döneminde birçok Belediye esnek çalışmaya geçti. Sonrasında da rehavet havası oluştu. Türkiye’de her yerde bu durum oluştu. Biz bunun önüne geçiyoruz” ifadelerini kullandı.