5 Ağustos 2022 15:09

Battal İlgezdi rotayı çizdi: Hedef Anadolu yakası

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Ataşehirle yetinmiyor, Anadolu yakasının tamamını istiyor.

Battal İlgezdi rotayı çizdi: Hedef Anadolu yakası

Türkiye’nin tamamına yakınında, özellikle CHP örgütlerinde izi olan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; asla şov yapmayan tarzıyla hem etkisini hem ağırlığını korumaya devam ediyor.

Ümraniye İlçe Başkanlığı’ndan Belediye Başkan Adaylığı’na, İl Sekreterliği’nden Ataşehir Belediye Başkanlığı’na kadar birçok alanda mücadele eden Başkan İlgezdi, görevden alınma süreciyle ilgili bedeller de ödemiş bir isim.

İlgezdi ekibine rotayı çizdi: Herkes uyacak!

Anadolu yakasının hemen hemen tamamının parti içi delegesine hakim olan Başkan Battal İlgezdi, birçok CHP İlçe Başkanı ile göğüs göğüse mücadele ediyor. Başkan Battal İlgezdi’nin 2024 yılı hedeflerinde başta Kadıköy, Maltepe(Ali Kılıç ile arası iyi), Kartal, Üsküdar, Beykoz ve Çekmeköy ilçeleri yer alıyor. Bazı ilçelerde Belediyelerin kazanılması birinci öncelik iken, kazanacak adaylar ile ilgili yoğun çalışma yapılıyor.

Orhan Çerkez’in istifasını isteyebilir!

Aynı zamanda Ardahan Federasyonu Genel Başkanı olan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez’in adı gerek hemşehrileri tarafından gerekse Çekmeköy halkı tarafından Çekmeköy Belediye Başkanlığıyla anılmaya başladı. Çekmeköy için lobi çalışması yapan Başkan Çerkez, STK Başkanlığı konumu gereği birçok siyasi ve siyasi görüşten isimlerle görüşme gerçekleştiriyor.

CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş’ın Başkan Battal İlgezdi’ye yakın bir isim olması, Orhan Çerkez’in adaylığı hususunda eli güçlendiren bir unsur.

Orhan Çerkez’in sahaya çıkması ve rahat çalışabilmesi için Başkan Battal İlgezdi tarafından istifa ettirilebileceği fakat bunun Ardahanlılar tarafından yanlış anlaşılmasından çekinildiği ifade edildi.

İlgezdi o söylemlerden çok rahatsız olmuş!

İlçe kulislerinde, “Başkan Belediyede hiçbir Başkan Yardımcısını yerinden oynatamaz. Birbirlerinin sırlarını biliyorlar. Deniz Kutlu istemedikçe Belediyede yaprak kıpırdamaz” söylemlerinin Başkan Battal İlgezdi’yi rahatsız ettiği ifade ediliyor. 3’e yakın Başkan Yardımcısının değişeceği, Ayten Bağdatlıoğlu Kartal ve Şehnaz Yabar gibi Müdürlerin adı Belediye Başkan Yardımcılığı ile anılmaya başlandı.