9 Ocak 2021 12:16

Battal İlgezdi yetmez dedi ve kolları sıvadı!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçemizde ki yeşil alanlarla ilgili bir açıklama yaptı.

Battal İlgezdi yetmez dedi ve kolları sıvadı!

Ataşehir’de bir metrekare yeşil alanı dahi imara açmayacağının sözünü veren ve bu sözü tutan Başkan İlgezdi, Ataşehir’in çehresini değiştirmeye devam ediyor.

Yeşil alan oranı 5 kata yakın arttı

Ataşehir Belediyesi kurulurken yaklaşık  260 bin metrekare yeşil alanı devralan Ataşehir Belediyesi, bu oranı 5 kata yakın arttırarak İstanbul’da bir rekora imza attı.

Ataşehir’e neler yapıldı?

Sağlıklı yaşam ilkesi doğrultusunda yeşil yürüyüş parkurları yapılan ilçemizde çalışmalar hız kesmedi. Bisiklet parkurları, basketbol sahaları, tenis sahaları, futbol sahaları, kaykay pisti, resmi tören alanı, engellilere yönelik çocuk oyun alanları, açık hava spor alanları, amfi tiyatro alanları ilçemize kazandırıldı.

Ataşehir, İstanbul’da marka oldu

İstanbul deyince akla özellikle tarih ve sosyal yaşam anlamında Fatih, Beşiktaş, Beyoğlu, Kadıköy ve Üsküdar gibi ilçeler gelirken, Ataşehir adeta ezberleri bozdu. Sonradan kurulan ve oldukça düzenli ilçe görüntüsüne kavuşan Ataşehir, hem finans merkezi oldu hem de hareketli bir ilçe görüntüsüne kavuştu. Beykoz, Çekmeköy, Sancaktepe ve Ümraniye’de yaşayan vatandaşların adeta merkezi olan Ataşehir, kısa sürede Istanbul’un kalbi oldu.

Başkan İlgezdi yetmez dedi!

Sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir daha da yeşil olacak ifadelerini kullandı. Başkan İlgezdi, “İlçemizde 234’e çıkardığımız park sayısını ve 1 buçuk milyon metrekare olan yeşil alan miktarımızı yükseltmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.