27 Şubat 2021 15:40

Benim iş fikrim var diyorsanız yarışma sizi bekliyor!

İşinizi kurmak için bir ofise, mentor desteğine ve işinizi geliştirmek için eğitime ihtiyacınız varsa Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi’nin (AKAGİM) yarışması sizi bekliyor.

Benim iş fikrim var diyorsanız yarışma sizi bekliyor!

📌Yenilikçi, gerçekleştirilebilir ve ticari değere sahip iş fikirlerinin yarışacağı “Proje Pazarı”na aralarından en az birinin kadın olduğu minimum iki kişilik ekipler katılabilmektedir.

📌Bireysel başvuruların kabul edilmediği yarışmaya katılacakların her hangi bir şirketin ortaklık yapısı içinde bulunmamaları ve 18 yaşını bitirmiş olmaları gerekmektedir.

📌Her takımın sadece bir iş fikriyle katılabileceği yarışmada, birden fazla iş fikriyle başvuru yapan takımların sadece bir projesi ön değerlendirmeden geçirilecektir. Değerlendirme sonucu kabul edilecek ekiplerin eğitim ve kuluçka faaliyetlerine katılmalarında devam şartı aranmaktadır.

📌Proje Pazarı iş fikri yarışmasında; en yüksek puanı alan ilk 3 ekibe, sırasıyla 7.500 TL, 5.000TL ve 2.500 TL para ödülünün yanı sıra AKAGİM ortak ofise ön jürisiz kabul hakkı ve 12 ay boyunca AKAGİM hizmetleri desteği sağlanacaktır. 12 ay boyunca da mentor desteği verilecektir.

📌COVID-19 pandemisi nedeniyle ön değerlendirme aşamasında seçilen takımlara “Girişimcilik Kampı” eğitimleri internet üzerinden çevrimiçi olarak verilecektir.

📌Girişimcilik Kampında adaylara; iş fikri geliştirme, detaylı planlama, şirket kuruluş ve işletme sürecinde hukuki, resmi, finansal süreci yürütme konularında eğitimler verilecektir.

📌Kamptaki eğitim içeriğinde ise; 40 saat Girişimcilik Eğitimi, 20 saat Bilgilendirme Semineri, 40 saat İş Geliştirme Mentorluğu, 8 saat Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi, 20 saat Sunum Mentorluğu, 4 gün İş Planı Atölyesi ve 2 gün de Sunum Atölyesi yer almaktadır.

📌9 haftalık “Girişimcilik Kampı” eğitimi sonrasında yenilikçi iş fikirleri sahipleri ödüllerini almaya hak kazanacaktır.