10 Şubat 2024 13:12

“Benim kazanacağıma inanmayanlar Mustafa Kemal’e inanmayanlardır”

Memleket Partisi Ataşehir Belediye Başkan adayı Reşat Şahin Öztürk skandal sözlere imza attı. Kendisine inanmayanları Mustafa Kemal Atatürk’e inanmamakla suçladı.

“Benim kazanacağıma inanmayanlar Mustafa Kemal’e inanmayanlardır”

İlçedeki yerel basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Reşat Şahin Öztürk, kahvaltının başından sonuna kadar Battal İlgezdi propagansı yaptı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi propagandası ile konuşmasına başlayan Öztürk, “Bu ilçeyi kuran siyaset anlayışı kendini 28 bin oy demografik olarak önde hesaplamış ve kazanacağına %100 inanmış bir siyasi anlayıştı. 2009’da Ataşehir’de yaşayan halkımız bütün bu siyaset mühendisliğini tersine çevirmiş ve o gün ki CHP Ataşehir adayı Battal İlgezdi’yi Belediye Başkanı seçmişti. O sancılı süreçti. En son mazbata alan Belediye Başkanı bizim başkanımızdı. O gün Ataşehir bir sandalye ve bir mazbata ile yola çıktı” dedi.

3 dönem Belediye Başkanı olan Battal İlgezdi’nin, aday yapılmadığı gün partide Kürt ve Alevi kıyımı var açıklamasını görmezden gelen Öztürk, “Ben mücadele arkadaşlarımın sırtına hançerler saplayıp, siyasi mücadelesine ihanet eden bir Belediye Başkanı olmayacağım. Ben yola çıktıklarımı yolda bulduklarıma  satan bir Belediye Başkanı olmayacağım” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu kazanmasın diye sürekli Kılıçdaroğlu eleştirisi yapan ve seçimin Recep Tayyip Erdoğan tarafından kazanılmasında büyük emeği olan Memleket Partisi adayı Reşat Şahin Öztürk’ün cümleleri şaşkınlık yaratırken, Ataşehir’de tüm taşların yerine oturduğu net bir şekilde ortaya konuldu.

“Benim kazanacağıma inanmayanlar Mustafa Kemal’e inanmayanlardır”

Skandal açıklamalarına devam eden Reşat Şahin Öztürk, “Benim kazanacağıma inanmayanlar Mustafa Kemal’e inanmayanlardır. Yolumuz Mustafa Kemal’in yoludur. Bizim kökümüzde Mustafa Kemal, özümüzde Deniz Gezmiş vardır” dedi.

Battal İlgezdi PR’ı bitmek bilmedi!

“Battal İlgezdi aday olsa ben aday olmazdım”

Ataşehir Belediyesi’nden çıkmayan ve bu süreçte Memleket Partisi adayı olan Reşat Şahin Öztürk, “15 yıllık Belediye Başkanının doğrularını da söylemek yanlışlarınıda söylemek benim görevimdir. Ben kimsenin marabası değilim. Muharrem İnce’nin öğrencisiyim. Arkadaşlarım içinde Battal İlgezdi’yi sevenlerde vardır sevmeyenlerde. Bende kendisiyle dostluğu olan bir insanım. Battal İlgezdi ile ağabey – kardeş ilişkim var. Siyaseten insana dokunma sanatını biliyor, insanın yüreğinden iyi yakalıyor. Kendisinin bana çık aday ol yada aday olma deme girişimi olmamıştır. Hakkı da değildir. Kendisi aday olmuş olsa ben karşısına çıkmış olmazdım” ifadelerini kullandı.