12 Ağustos 2022 20:11

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Ataşehir detayı

Türkiye’nin en gelişmiş 10 ilçesi belli oldu. Ataşehir detayı dikkat çekti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Ataşehir detayı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin en gelişmiş 10 ilçesi belirlendi. İstanbul’un Ataşehir ilçesi listede 9. sırada yer aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen listede ilk 10 ilçenin sıralaması şu şekilde: Şişli (İstanbul), Çankaya (Ankara), Beşiktaş (İstanbul), Kadıköy (İstanbul), Yenimahalle (Ankara), Bakırköy (İstanbul), Fatih (İstanbul), Nilüfer (Bursa), Ataşehir (İstanbul), Başakşehir (İstanbul).

İstanbul Ataşehir'de Şehir ve Deniz Manzaralı Daireler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Türkiye’de en gelişmiş ilçeyi belirleyebilmek için sosyo-ekonomik gelişmişlik araştırması gerçekleştirdi. Bakanlık, Türkiye’deki ilçelerin sosyo – ekonomik gelişmişliklerini şehirleşme hızı, üniversite mezunu oranı, kişi başına hekim sayısı, POS cihazı sayısı gibi verilerle ölçtü. Bu verilerden hareketle Türkiye’nin en gelişmiş ilçesi İstanbul Şişli oldu.

Listenin ilk 10’unda İstanbul’dan 7 ilçe yer alırken yeni ve modern binalarıyla dikkat çeken Ataşehir ilçesi 9. Sırada yer aldı. İstanbul’un en yaşanılası ve nezih ilçelerinden biri olan Ataşehir’de kurucu başkan Battal İlgezdi’nin emekleri ve mücadelesi dikkat çekiyor.

Başkan Battal İlgezdi 64 yaşından gün alacak! | Ataşehir Aktüel