14 Nisan 2021 14:22

CHP Ataşehir’de pankart gerginliği sürüyor!

Türkiye genelinde CHP İl ve İlçe Başkanlıkları ‘128 Milyar dolar nerede’ başlıklı pankart asmışlardı. O pankartlar söküldü.

CHP Ataşehir’de pankart gerginliği sürüyor!

Savcılık emri olduğu gerekçesiyle pankartlar sökülürken, CHP Ataşehir örgütü İlçe Başkanı Celal Yalçın öncülüğünde sabaha kadar pankart önünde nöbet tuttular.

Ataşehir’de ki o pankartta söküldü

Savcılık emri gerekçesiyle Ataşehir’de ki, “128 Milyar Dolar nerede” pankartı da söküldü. Edinilen bilgilere göre usül gereği CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın’ın ifade vermesi bekleniliyor.

Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili ve Ataşehir Aktüel Gazetesi Yazarı Kudret Arslan, İlçe Başkanı Celal Yalçın’ı ziyaret etti. Ziyâret esnasında Kadın Kolları Başkanı, İlçe yöneticileri ve partililer hazır bulundu.

“Pankartları yeniden asacağız”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Bu geceden söyleyeyim her gün 39 ilçemize pankartlarımızı tekrar tekrar asacağız.. Sizler de vatandaşın parasıyla kiraladığınız 39 vinci, kolluk kuvvetlerinizi ve alamadığınız kararlarınızı bugünden hazır tutun. Görelim bakalım siz mi yaman yoksa halk mı, halkın partisi mi?” ifadelerini kullandı.

Önümüzde ki saatlerde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin, CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na ziyarete geçmesi ve örgütünü yalnız bırakmaması bekleniliyor.