31 Mayıs 2022 18:21

CHP’li Belediyelere saadet zinciri gibi operasyon!

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonları kapsamında alınan ifadelerle CHP’li Belediyelere saadet zinciri gibi operasyonlar yapılıyor.

CHP’li Belediyelere saadet zinciri gibi operasyon!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu başta olmak üzere, özellikle son süreçte CHP’li isimler ve belediyelerde tedirginlik devam ediyor.

Kadıköy merkezli operasyonda 32 tutuklama!

Kadıköy Belediyesi çalışanlarınında aralarında bulunduğu 224 kişiye bir operasyon yapılmış, 32 kişi tutuklanmıştı. Soruşturmanın devam ettiği ve sürekli olarak gözaltı yapıldığı edinilen bilgiler arasında.

Kadıköy’den Maltepe Belediyesi’ne sıçradı!

Kadıköy merkezli yürütülen soruşturmalar alınan ifadelerden sonra Maltepe Belediyesi’ne sıçradı. 22 kişinin gözaltına alındığı operasyon sonucunda, “Örgütlü olarak rüşvet almak-vermek-aracılık etmek, resmi belgede sahtecilik” suçlamasıyla 5 isim tutuklandı.

Soruşturmalar Maltepe’den Ataşehir’e mi uzanacak?

Yapılan soruşturmalar kapsamında çarpıcı bilgilere ulaşıldığı belirtildi. Maltepe ile Ataşehir arasında ilginç bağlantılar, resmi ve gayriresmi ortaklıklar olduğu, inşaat başta olmak üzere bazı kamu görevlileri arasındaki ilişkilerin dikkat çektiği ifade edildi. Oluşan süreç sonrasında tedirgin bekleyiş devam ediyor.

Ataşehir’deki müfettiş sayısı arttırıldı!

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cenan Arslan soruşturmanın selameti çerçevesinde 2 aylığına görevden uzaklaştırılmıştı. Yürütmeyi durdurma kararı verilmesiyle görevine geri dönen Cenan Arslan, bu sefer de İçişleri Bakanlığı’nın üst mahkemeye itirazı ve itirazın Bakanlık lehine sonuçlanmasıyla yeniden görevden uzaklaştırılmıştı. Müfettişler tarafından denetlenen Ataşehir Belediyesi’nden müfettişlerin gitmesi beklenirken, ilave olarak yeni müfettişlerin geldiği bilgisine erişildi.

Başkan İlgezdi’den hukuk ve adalet vurgusu!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava ile ilgili konuşan Başkan Battal İlgezdi, “Adalet mücadelesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun her daim yanındayız. 16 milyon İstanbullunun iradesini, hakkını savunmak için 1 Haziran saat 11.30’da İstanbul Adliye Sarayı’ndayız” dedi.

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Başkan İlgezdi, “Her türlü hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı mücadelemiz devam edecek. İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun onurlu duruşunun yanındayız” dedi.

AK Partili Belediyeler sütten çıkma ak kaşık mı?

CHP’li Belediyelerin üzerinde adaletin sopası sallanırken, AK Partili Belediyelerdeki rahatlık ise dikkat çekiyor. Vatandaşlar ise parti farketmeksizin yanlış yapanların, adalet ve hukuk çerçevesinde aynı şekilde tabi tutulmasını, suçlu var ise cezalarını çekmelerini istiyor.