20 Kasım 2021 12:37

Dünya dillerinin buluştuğu nokta: Dünya Dilleri Merkezi

Dünya Dilleri Merkezi, yurt dışı eğitim süreci için öğrencilere birçok konuda destek oluyor.

Dünya dillerinin buluştuğu nokta: Dünya Dilleri Merkezi

Dünya Dilleri Merkezi, yurt dışı eğitim süreci için öğrencilere birçok konuda destek oluyor.

Dünya Dilleri Merkezi, öğrencilerin yurt dışı eğitim serüvenine destek olabilmek adına birçok imkân sunuyor. Yurt dışı eğitim süresi boyunca öğrencilere ücretsiz danışmanlık, konaklama, vize ve ulaşım gibi birçok konuda destek veriyor.

Dünya Dilleri Merkezi 2004 yılından beri yabancı dil eğitimi almak isteyen kişilerin aklına ilk gelen kurumlardan biri. Dünya Dilleri Merkezi Kurucusu Metin Kale de deneyimli kadrolarıyla beraber eğitim almak isteyen kişilerin güvenini kazandıklarını belirtti.

10 dilde kurs

Kadıköy, Ataşehir, Bağdat Caddesi, Etiler ve Ümraniye olmak üzere 5 şubesi bulunan kurum, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Çince, Arapça ve Hollandaca/ Flemenkçe dillerinde eğitim veriyor.

Kale, bu kurslar dışında Business İngilizce eğitimi, kişiye özel İngilizce eğitimi, yurt dışı dil eğitimi, yabancılar için Türkçe ve İngilizce konuşma kursu verdiklerini ifade etti. Ayrıca sınava hazırlık kursları kapsamında TOEFL, IELTS, TOEIC, YDS, Proficiency, GRE, SAT, GMAT ve PTE kursları da Dünya Dilleri Merkezi’nde bulunuyor.

Ayrıca kurumda çocuklar için İngilizce kursu da bulunuyor. Kale, bu kursun ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören öğrencilere yönelik olduğunu belirtti. Kurs kapsamında öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme yetilerini geliştirecek yöntemler kullanıldığını ifade eden Kale, çocukların kısa süre içerisinde akıcı bir şekilde İngilizce konuşmalarını hedeflediklerini söyledi.

Kurum hakkında detaylı bilgi ve öğrenci görüşleri için tıklayınız.