11 Kasım 2021 15:31

Gökhan Yılmaz – Atatürk

Gökhan Yılmaz – Atatürk

Gökhan Yılmaz – Atatürk

Atatürk, Ataları gibi Türk demektir.
Atatürk’ün, Türkler’in atası anlamına gelebilmesi için Türkata olması lazım.
Türkata, Türkler’in atası demek olur.

Jean-Paul Roux “Türklerin Tarihi” kitabında, Atatürk’e, “Türkler’in Atası” değil; “Ataları gibi Türk” diyor.

Atatürk, tarihsel olarak Türkler’in atası olamaz. Atatürk’ten önce de Türkler vardı.

Atatürk, Ataları gibi Türk’tü.
Atatürk, Kun ataları gibi Türk’tür.
Kunlar 26 boyu birleştirip Kun yapmıştırlar. Atatürk te Anadolu’da yaşayan halkları Türkler’le birleştirip Türk yapmıştır.

Atatürk, Göktürk ataları, Bumun Kağan gibi Türk’tür. Göktürkler, Bumun Kağan tarihte ilk kez Türk adını il adı yapmıştır. Atatürk te kurduğu cumhuriyetin adına Türk adını vermiştir. Göktürk ataları gibi Gökbörü (Bozkurt) yü milli simge olarak kullanmıştır.

Atatürk, Karahanlılar ataları gibi Türk’tür. Karahanlılar tarihte Müslümanlığı taplayan(kabul eden) ilk Türk devletidir. Karahanlılar döneminde Kur’an-ı kerim Türkçe’ye çevrilmiştir. Atatürk te Elmalı Hamdi Yazır’a Kur’anı Türkçe’ye çevirtmiştir.

Atatürk, Karamanoğulları ataları, Karamanoğlu Mehmet Bey gibi Türk’tür. Karamanoğulları Beyliği Türkçe’yi Anadolu’da resmi dil yapmıştır. Atatürk te Türk demek, dil demek diyerek Türkçe’ye sahip çıkmıştır.

Atatürk, ataları gibi Türk’tür. Türkler, doğudan batıya göç ettiler. Batı’ya göçerken güneşi, güneşin kızıllık halini, batış halini kendilerine ülkü edindiler. Günün battığı yere, Kızıl Işığa varmaya uğraştılar. Atatürk, fiziksel olarak Batı’ya göçmese de, düşünce olarak Batı’ya göçmüştür. Batı’nın Bilim Işığı’nı elde etmeyi ülkü edinmiştir.

Atatürk, Mete Han atası gibi vatan için savaşmıştır. Vatanı namus görmüştür.
Atatürk, Çiçi Han atası gibi Kendibaşlılık (Bağımsızlık) düşüncesine sahiptir.
Atatürk, Mokan Kağan atası gibi yüreklidir, zekidir, atılgandır.

Atatürk, Bilge Kağan atası gibi Türk milleti için çalışmıştır.Atatürk, Temür atası gibi Türklüğünle övünmüştür.
Atatürk, ataları gibi Türk’tü. Atalar gibi Türk olmak için, Atatürk gibi olmak gerek!

Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’ninde dediği gibi

“Selanik’teki pembe boyalı evin ikinci katındaki ocaklı odada doğan, 57 yıllık bir hayata devasa bir tarihi sığdırıp İstanbul Dolmabahçe’de rahmeti rahmana kavuşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Türk nesilleri her daim saygıyla hatırlayacaktır.”

Bu vesileyle vefatının 83. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun nezninde bu vatan uğruna can siperhane mücadele vermiş ve şehadet şerbetini içmiş bu ülkenin onur nişahaneleri şehitlerimizi rahmetle anıyor, onların emaneti olan ailelerine son nefesimize kadar yanlarında olacağımızı ve sahip çıkacağımızı belirtmek istiyorum.

Hepinizi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

Gökhan Yılmaz
MHP Ataşehir İlçe Başkanvekili