21 Haziran 2022 20:43

İBB Başkanı İmamoğlu’nu Ataşehir halkı kucakladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentteki 11’nci Bahçe Market’i, Ataşehir’de açtı.

İBB Başkanı İmamoğlu’nu Ataşehir halkı kucakladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, İyi Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ile birlikte Bahçe Market açılışı gerçekleştirildi. Açılışta İBB Başkanı Ekrem imamoğlu’na ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’e yoğun ilgi gösterildi.

İBB, İstanbul’daki 11’nci Bahçe Market’i kurdu. Karşısındaki ‘beton manzarayı’ eleştiren İBB Başkanı İmamoğlu “İyi ekonomi yönetmek; bina yapmakla, saray yapmakla olmaz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Ağaç ve Peyzaj A.Ş., kentteki 11’nci Bahçe Market’i, Ataşehir’de açtı. Tesisi, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin talebi üzerine açtıklarını belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Bu tarz yerlerimiz, sadece bir market değil, aynı zamanda bir yeşil alan gibi tanzim ediliyor ve güzelliğiyle, çevreye verdiği moralle de etkili olması değerli” dedi.

‘Önemli olan binaları dikmek değil, içine liyakatli insanları koymak’

Konuşma yaptığı platformdan gördüğü manzarayı katılımcılarla paylaşan İmamoğlu, şu eleştiride bulundu: “Bütün bu güzel cümleleri kurarken, karşımda kocaman bir bina yumağı var. Milyonlarca metrekarelik bina yumağı. Binaları yaparak, Ankara’da merkezi olan Merkez Bankası’nı, işte Ziraat Bankası’nı, şunu, bunu taşıyarak, ‘Dünyanın finans merkezi İstanbul’ diyeceksiniz. Tamam; olacak, olsun. Ticaret merkezi olsun. Burası, kültür başkenti olsun dünyanın. Burası, sanatın başkenti olsun dünyada. Her konuda üstün olsun. Ama finans merkezi binayla olmaz. İyi ekonomi yönetmek, bina yapmakla, saray yapmakla olmaz. Oralara liyakatli yöneticileri koymakla mümkün. Akşam sabah zam almanın sebebi, her gün hayatın pahalılaşmasının sebebi; elbette dünyanın zorlukları var. Elbette dünyada maliyetlerin artışı, engellenemeyen bir takım zorluklar var. Ama o değil tek başına. Siz, oradan en az hasarla nasıl sıyrılmalısınız? Ekonomiyi nasıl iyi hale getirebilirsiniz? İşte bu binalarla değil. İçine aklı başında, o işin uzmanı insanları koyarak mümkün kılabilirsiniz. O bakımdan ülkemizin güzel coğrafyalara, yeşil alanlara, parklara ihtiyacı olduğu kadar, liyakatli insanların şans bulduğu güzel bir düzene, güzel bir sürece de ihtiyacı var.”

Yenikapı çağrısı: Gelin, kendini tanıyın

İstanbul’un 39 ilçesine eşit hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini belirten İmamoğlu, önümüzdeki 23 Haziran’da görev sürelerinin 3’ncü yılını tamamlayacaklarını hatırlattı. “İsterdik ki görev yıldönümümüzü 31 Mart’ta anlatalım” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Ama ısrarla dediler ki, ‘Siz, bizi iki kez yenin.’ Biz de iki kez yendik. Hep beraber bu bir avuç insana karşı, değerli halk mücadelesiyle beraber, oy veren, vermeyen herkesle beraber o bir avuç insana karşı büyük bir mücadeleyle kazanım elde ettik. 23 Haziran da onun yıl dönümü. 23 Haziran’da Yenikapı’ya sizleri bekliyoruz. Niye biliyor musunuz? Bütün halkımızı bekliyoruz. Orada, İBB’nin size daha önce servis edilmemiş, belki sunmadığı, bilmediğiniz şirketlerini tanıyın. Hangi hizmetleri yapıyorlar, hangi zorluklara rağmen neleri başarıyorlar? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kendi çatısını tanıyın. Bağlı kuruluşlarını tanıyın. Yani İSKİ’yi, İETT’yi tanıyın. Aslında ne kadar büyük bir hacme sahibiz? Ne kadar güçlüsünüz? Beraberce bunu ayağa kaldırdığımızda, dünyanın en önemli şehirlerinin önünde bir kuruluşa sahip, bir güce sahip o organizasyon olduğunuzu fark edin. Eğlencemizi de yapalım orada. ‘Gelin 23 Haziran’daki bu yıl dönümümüze bizimle eşlik edin’ diyorum.”

Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi de konuşmasında, ilçesinin 17 mahalleden oluştuğunu kaydetti. 13 mahallede şimdiye imar planı olmadığını aktaran İlgezdi, “Bu 13 mahallenin imar planları, Sayın Başkan İmamoğlu’nun sayesinde çıktı” dedi.

“Bahçeye Dair Her Şey” sloganıyla faaliyete giren Bahçe Market’te 4 bin 500’e yakın ürün bulunuyor.