18 Haziran 2021 13:16

İsmail Erdem Ataşehir’de ne yapmaya çalışıyor?

AK Parti’nin çiçeği burnunda İlçe Başkanı İsmail Erdem, yapmış olduğu çalışmalarla soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

İsmail Erdem Ataşehir’de ne yapmaya çalışıyor?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı olarak aday gösterilen İsmail Erdem, kendisiyle ilgili olumsuz yorum yapan birçok kişiyi şimdiden ters köşeye yatırdı. Geçmiş dönem Belediye Başkanı olması dolayısıyla, İlçe Başkanlığı görevini layıkıyla yapabilir mi soruları hız kesmeden cevabını bulmuş oldu.

Ziyaretçi akını yaşandı

İsmail Erdem’in Ataşehir İlçe Başkanlığı görevine başlamasıyla birlikte ilçe binasına adeta akın gerçekleşti. Her gün yüzü aşkın vatandaşı ve protokolü kabul edilen Başkan İsmail Erdem, ziyaretçi kabul etmediği günlerde ise esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi. Ataşehir’de 17 mahalleyi, muhtarları, mahalle başkanlarını ve esnafları ziyaret eden Erdem, güçlü bir teşkilatın altyapısını çok sağlam attı.

Bakanlarla görüştü Ataşehir kazandı!


Başkan İsmail Erdem bir yandan mahalle teşkilatlarına önem verirken bir yandan da Muhtarlar, esnaflar ve vatandaşların dertlerini dinlemişti. Sorunları bir bir toparlayan Başkan Erdem, Ankara-İstanbul hattında mekik dokudu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşen İsmail Erdem, Ataşehir’e Hükümet binası yapılması konusunda ön ayak oldu. Yenişehir Mahallesi’nde ki TOKİ konusuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile de görüşen Başkan Erdem, ilk kazmanın vurulmasında büyük rol oynadı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile de görüşen Erdem, Ataşehir’in 3 mahallesinde Gençlik ve Spor Merkezi’nin sözünü aldı.

Ataşehir Belediyesi’ni terleten muhalefet!


Sosyal medyada oldukça organize olan Başkan İsmail Erdem ve ekibi, yerel basına da ayrı önem veriyor. İmar konusu ve diğer sorunlarla ilgili yerel basınla görüşen Başkan Erdem, birbirinden çarpıcı açıklamalar yapmıştı. Sosyal medyada ve özellikle Twitter’da Ataşehir Belediyesi ile ilgili ülke gündemine giren ilçe teşkilatı, hem yerelde hem de ulusalda ses getirmeyi başardı.

Sosyal medyada etkin olan parti üyeleri ödüllendirildi. Kısa filmler ve komik içeriklerle etkili muhalefet dilini benimseyen Başkan Erdem, AK Parti İstanbul’un örnek olarak gösterdiği ilçe başkanlarından biri olarak dikkat çekmeyi başardı.

Kan bağışında çıtalar aşıldı!

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin de katılımıyla gerçekleşen kan bağışı programlarında AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı yeni bir bağış rekoruna imza attı. AK Parti’nin başarılı İl Yöneticilerinden Elif Şahin Keleş’in sorumlu olduğu Ataşehir ilçesi her birimiyle ayrı ayrı dikkat çekiyor. Özellikle diri bir teşkilatın oturmuş olması, Medya ve Tanıtımdan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı’nda Hakkı Topçu’nun olması şimdiden farkı ortaya koymaya yetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsmail Erdem’e güveniyor


AK Parti kulislerinden edindiğimiz bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsmail beye Ataşehir’de çok güveniyoruz diyerek Ataşehir görevlendirmesini hızlıca yapmış. İstanbul’da Sivas nüfusunun fazla olması ve İl Başkanlığı konusunda baskı unsuru oluşmasının da önüne geçildiği belirtildi.