13 Aralık 2022 15:09

İsmail Erdem: İtibar suikasti yapılıyor!

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

İsmail Erdem: İtibar suikasti yapılıyor!

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı, yerel basın mensupları ile kahvaltılı programda bir araya geldi.

Küçükbakkalköy’de bulunan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen kahvaltılı programa; İlçe Başkanı İsmail Erdem, Kadın Kolları Başkanı Gülayşe Durak, Medya ve Tanıtımdan sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Hakkı Topçu, İlçe Başkan Yardımcıları Av. Mustafa Kiraz, Ahmet Fatih Kılıç, Yeliz Gülmüş, Gonca İmamoğlu ve yerel basın mensupları katıldı.

Basın mensuplarının resmini çeken Başkan İsmail Erdem, hep siz mi resim çekeceksiniz diyerek güleryüzle programa giriş yaptı. Basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür eden Erdem, 1 ay sonra göreve geleli 2 yıl olacağını vurgulayarak konuşmasına başladı.

“310 bine yakın seçmenimiz var. Dersimize iyi çalışıyoruz”

İlçe genelinde sokak sokak çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan İsmail Erdem, “Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimleri var. Demokrasi kazanacak, millet iradesi kazanacak. Bizlerde AK Parti Ataşehir olarak ilçe kademelerimizle, mahalle başkanlarımızla hep birlikte çalışıyoruz. Tüm teşkilatımız ve sandık kurullarımızla çalışmalarımızı hızlandırdık. 310 bine yakın seçmenimiz var. Yeni genç seçmenlerimiz var. Dersimize iyi çalışıyoruz. Mayıs olur,  Haziran olur. Biz seçime hazırız! Parlamentoda çoğunluğun sağlanması ve Cumhurbaşkanımızın yeniden kazanması için gereken çalışmaları yapıyoruz, yapacağız da” dedi.

“AK Parti oyları hızla artıyor”

Toplumun her kesimiyle yüzleşmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan Erdem, STK’ların programlarından cemiyetlere, düğünlerden cenazelere sahada her alanda olduklarını vurgulayan Başkan İsmail Erdem, açıklamasına devam etti. Her sandıkta 9 görevlileri olacağını vurgulayan Erdem, “Partimizin prensipleri ve ilkeleri doğrultusunda hareket ediyoruz. 15 seçim geçirmiş bir teşkilâtız. Deneyimli bir kadro var. 2023 Haziran’a da güçlü bir teşkilat olarak giriyoruz. 15 seçimin 15’inde de AK Parti kazandı. 16’dan da şüphemiz yok. Son 5 aydır AK Parti oyları hızla artıyor. Bu tablo doğal olarak muhalefeti de tedirgin ediyor, çıkmaza sürüklüyor” dedi.

“Biz hizmet ederiz biz yaparız, onlar görmezden gelirler”

Başkan İsmail Erdem, “Bir tarafta yerli araba banttan iniyor, bir tarafta varolan inkar ediliyor. Darbe dönemlerinde iktidar olmuş CHP var. Onun dışında da bu millet asla tek başına bunları iktidar yapmadı. Pozitif anlamda muhalefete ihtiyaç var. Yusufeli Barajı’nı yaparsınız görmezden gelirler, savaş uçaklarını görmezden gelirler, tarım üretimini görmezden gelirler, tarım ihracatı artar görmezden gelirler. Sadece algı operasyonları çerçevesinde saman ithal ediyoruz, buğday ithal ediyoruz deyip emekçilerin emeğini küçümseyenleri bu millet unutmaz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün demir yollar yapmasını bu millet inkar eder mi? İğne ucuyla, zor şartlarda yapılan bu hizmetler unutulur mu? Bu millet hizmet edeni baş tacı eder” dedi.

Ulusal konulara da değinen Başkan Erdem, “Yaklaşık 6 Milyon vatandaşımızı ilgilendiriyor. Ocak ayında Meclis’e gelecek. Belki tamamının beklentisi karşılanmayacak ama vatandaşlarımızın sorunları bir bir çözülüyor. Milletvekillerimiz kararı verecek. Asgari ücret, ay sonundan önce açıklanacak. 8 bin TL’ye yakın kamuoyu beklentisi var. Enflasyonun altında hiçbir vatandaşımızı ezdirmeyeceğiz dedi Sn. Cumhurbaşkanımız. Türkiye’de hiçbir hak sahibinin hakkı zayi olmayacaktır.  85 Milyonun ortak menfaatidir söz konusu olan. İhracatta artışlar var, enflasyondaki düşüşler eksiye doğru rota çizdi. Tahmin ediyoruz gelecek sene bu zamanlar enflasyon rakamları %20’lere düşecektir. Ülkemizde şuan döviz bolluğu var. Yaz sezonu güzel geçti. Son günlerde enerjiye yönelik bulgular ve yatırımlar devam ediyor. Yeni keşfedilen petrol yatakları var. Karadeniz doğalgazı inşallah 2023’te ocaklarımıza, kombilerimize ulaşmış olacak” dedi.

“En ağır ceza verilmeli”

Erdem, “Son günlerde bir vakıf ile ilgili kamuoyunu meşgul eden bir gündem var. İnsan hakları evrenseldir. Özellikle çocuklar, yaşlılar, engelliler devlet tarafından korunması gerekir. 6 yaşında evliliğe zorlanan çocuğumuzla ilgili iddialar var. Bu doğruysa nefretle, şiddetle kınıyoruz. Bu çağdışı bir olaydır. Derya Yanık Bakanımız da açıkladı, çocuğumuz güvence altına alındı. Konu yargıya intikal etti. Hakimi, savcısı, adlı tıpı her konuda inceleme yapılıyor. Eğer böyle yanlışı o anne baba işlemişse en ağır ceza verilmeli. İdam olsaydı idam, yoksa müebbet hapis cezası verilmeli. Toplumun beklentisi haktır. Ancak burada özellikle şahsımıza yönelik CHP İstanbul İl Başkanı ve CHP İlçe Başkanı tarafından resimlerimiz paylaşılarak itibarsızlaştırma operasyonu yapıldı. Bugün buradayız, hep beraber resim çekildik. 10 yıl sonra bunu önümüze koyarlarsa ne diyeceğiz? 10 yıl Belediye Başkanlığı yaptım. Kapım herkese açıktı. Camilerden cemevlerine kadar her kesimden insanları ağırladık” dedi.

“Ömrüm derin yapılarla mücadeleyle geçti”

Konuşmasına devam eden Başkan İsmail Erdem, “CHP İl Başkanı benim o kişi ile resmimi eleştiriyor fakat Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile resmimi kıskandığını söylüyor. Böyle pişkinlik olmaz! Şantajlarla, tehditlerle biz siyaseti de bırakmayız. Biz mücadele ederek buraya geldik. 40 yıllık ömrüm darbecilerle, derin yapılarla mücadele ile geçti. Milletvekilliği hesabı da, Belediye Başkanlığı hesabı da yapmadım. Bizde hesapla hareket olmaz. Bunun bedelini hem genel seçimlerde hemde Mart seçimlerinde CHP İl ve İlçe Başkanı’na sandıkta ödeteceğiz. Biz iftiralara karşı mücadele ederiz. İnsanların baskı ile sindirilmesine karşı çıkıyoruz. Hak neyse o olsun. Bizi bu olayla ilişkilendirmek namertçe harekettir. Bunun bedelini hem hukuken, hemde sandıkta ödeyeceklerine inanıyorum. Korkacağımız, kaçacağımız filmlerde bulunmadık. Alnımız ak, başımız dik” dedi.

“Ataşehir çöpten geçilmeyecek”

Yerel gündeme de değinen İlçe Başkanı İsmail Erdem, “14 yıldır burada Belediye yönetimi var. Adına belediye yönetimi diyoruz. Mülkiyet problemi, imar problemi, çevre problemi olan bir başka ilçe var mı? Ferhatpaşa can yakıyor, Yeniçamlıca, Mevlana, Mimar Sinan ne imar var ne mülkiyet var. Ataşehir neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Bir yanda İstanbul’un diğer ilçeleri yarışırken, Ataşehir Belediyesi çalıştırdığı personele maaşı ödeyemiyor. Fazla gitmeyecek kısa zaman sonra Ataşehir çöpten geçilmeyecek. Alacaklarını kısmen aldılar. Şuanda gayriresmi olarak Ataşehir Belediyesi’nin bütçesinin %80’i personele gidiyor. İşçi diyor ki konserlere para var, personele yok. Böyle yönetim olmaz. Sancaktepe, Ümraniye, Üsküdar, Pendik ile kıyaslayın Ataşehir’i… Mustafa Kemal’in sokaklarını gezelim, Yenisahra’nın sokaklarını gezelim. Burası İstanbul mu diye soralım” dedi.

“Ataşehir gümrüğü Tuzla’ya taşınacak”

Sorular çerçevesinde konuşan Erdem, Ataşehir gümrük alanıyla ilgili Ticaret Bakanı ile görüştüğünü belirten Erdem, gümrük Tuzla’ya gidecek açıklamasını yaptı. Erdem, “Kayışdağı ormanlarına Millet Bahçesi yapılması anlamında Orman Genel Müdürlüğü ile görüşmelerimiz oldu. Çevre Şehircilik ile görüşmeler yapılacak. Bakanlıkta oraya hizmeti yapacak” dedi. Program basın mensuplarının soru cevapları sonrası son buldu.