10 Mayıs 2020 21:18

İstanbul amatör ligleri başlıyor mu?

Koronavirüs nedeniyle ara verilen futbol karşılaşmalarında amatör takımların destekçileri maçların oynanıp oynanmayacağını araştırmaya başladı.

İstanbul amatör ligleri başlıyor mu?

Amatör ligler tescil mi edilecek yoksa kaldığı yerden devam mı edecek, BAL ligi oynanacak mı, TFF resmi açıklama yaptı mı bunun gibi araştırmalara cevap olarak detaylar haberimizde yer alıyor. İşte Amatör ligler için son karar…

Koronavirüs nedeniyle ara verilen futbol karşılaşmalarında amatör takımların destekçileri maçların oynanıp oynanmayacağını araştırmaya başladı. Amatör ligler tescil mi edilecek yoksa kaldığı yerden devam mı edecek, resmi açıklama geldi mi bunun gibi araştırmalara cevap olarak detaylar haberimizde yer alıyor. İşte Amatör ligler için son karar…

Nihat Özdemir, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig’in ne zaman başlayacağını da duyurdu.

Özdemir, “TFF 1, TFF 2 ve TFF 3. Lig ile Bölgesel Amatör Lig’i 12, 13, 14 ve 15 Haziran tarihlerinde başlatma kararı aldık”

“Birbirimizi, sporu, iş hayatını özledik”

İstanbul ASKF Başkanı Ali Düşmez, İstinye Orhan Saka Amatörler Evinde, Yönetim Kurulu ile bir toplantıda yaptı. TFF Başkan Vekili Düşmez, toplantı öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Ali Düşmez’in açıklamasından en önemli ifade, “Süper Ligi çözememiş bu ortam, BAL ligi hariç diğer liglere hiç gelemez. Sonuç olarak kesin bir şey yok.” dedi.

”Devletimizin yol göstericiliğinde, Sağlık Bakanlığımızın, Bilim Kurulunun hayatın normalde dönmesi gerekir. El birliği ile gönül birliği ile hayata yeniden dönmemiz lazım. Sosyal mesafeyi koruyarak, maskelerimizi takarak, hijyen kurallarına uyarak tedbirlerimizi almalıyız. Bu süreçten toplum olarak içselleşmiş olarak, bazı meseleleri tartışmış olarak normale geri dönelim.”