8 Ocak 2021 11:39

Battal İlgezdi siyasi literatürü alt üst etti!

Engellemelere ve karalama kampanyalarına mağruz kalan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin serüveni, siyasi literatürü alt üst etti.

Battal İlgezdi siyasi literatürü alt üst etti!

Sonar Araştırma şirketi yeni yıla girmeden Büyükşehirlerde ve İlçelerde gerçekleştirilmiş en geniş kapsamlı yerel yönetim performans araştırmasını yayımladı.

Ankette İstanbul’da 39 İlçe Belediye Başkan Adayları arasında en başarılı 10 Belediye Başkanları belli oldu. 39 İlçe Arasında yapılan yüz yüze ve telefon anketi ile Ataşehir Belediye Başkanı ilk sıralarda yerini aldı. Ankette vatandaşlara “Genel olarak düşündüğünüzde ilçe belediye başkanınız sizce başarılı mıdır, başarısız mıdır?” sorusu yöneltildi.

Battal Başkan ezberleri bozdu

Ataşehir’i adeta sıfırdan kuran kurucu Belediye Başkanı Battal İlgezdi, sağ görüşlü seçmenlerin dahi teveccühünü kazanarak ilçeyle ayrılmaz bir bütün oldu. Aralıksız girdiği her seçimi kazanan İlgezdi, ilkeli siyasetiyle takdir topladı.

Partililerinin yüzünü yere eğdirmedi

CHP’nin İstanbul ve özellikle Anadolu Yakası’nda dinamosu görevini üstlenen İlgezdi, yediden yetmişe herkese yetişmeye büyük özen gösteriyor. Özellikle CHP’nin muhalif olduğu ilçelere destek omuzu atan İlgezdi ve ekibi, hem bu ilçelerde iktidar boyundurluğu altında kalınmasın diye, hem de Belediyeleri kazanmak için büyük çaba sarf ediyor.

Battal İlgezdi’ye neden operasyon yapıldı? 

Zenginden oy aldığı gibi fakir kesimden de oy alarak halkın gönlüne giren Battal İlgezdi, CHP’de de adeta ezberleri bozdu. Durdurulamayan bir güç haline gelen ve geniş kesime hitap eden İlgezdi, asla Mustafa Sarıgül gibi şova dönük hareketler yapmadı. Ataşehir’de oluşan ve ilçe dışına taşan başarı hikayesi görevden uzaklaştırma ile yarım bırakıldı.

Ataşehirliler bu hikaye yarım kalmayacak dedi!

Sık sık itibarsızlaştırılmaya çalışılan, görevden uzaklaştırılan, ailesi üzerinden haberler yapılan, kendisine yönelik iftiralara tepkisini koyduğunda farklı bir karalama kampanyasına mağruz bırakılan İlgezdi, yılmadı yıkılmadı.

Mahkemelerde aklanan ve yeniden seçimde aday olan İlgezdi’yi Ataşehir halkı yalnız bırakmadı. Yıprattıkları, artık asla siyaset yapamaz seçim kazanamaz dedikleri Başkan Battal İlgezdi, Türk siyasetine damgasını vurdu ve millet iradesi tecelli buldu.

Ataşehir Belediyesi ise son süreçte İstanbul’da ki en başarılı belediyeler arasına girerek başarısını taçlandırdı.