11 Kasım 2021 15:03

Kudret Arslan net konuştu: Onlar benim çırağım!

Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Kudret Arslan, Ataşehir yerel basınını ağırladı.

Kudret Arslan net konuştu: Onlar benim çırağım!

Ataşehir Belediye Meclis Başkanvekili ve Ataşehir Aktüel Gazetesi yazarı Kudret Arslan, ilçede faaliyet gösteren yerel basın mensuplarını ağırladı. Novada AVM’de gerçekleşen kahvaltılı toplantıya yerel basın mensuplarından geniş katılım oldu.

Kahvaltı sonrasında açıklamalar yapan Kudret Arslan, söze bir önceki Meclis Başkanvekili Sevgi Uluğ’a teşekkür ile başladı. Görevlerinin bayrak yarışı olduğunu dile getiren Arslan, “Her zaman daha iyisini yapmak için çaba göstereceğiz. Bizlere bu imkanı veren Belediye Başkanımız Sn. Battal İlgezdi’ye bir kezde sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.

Ataşehir’de yerel basın mensuplarının başarılı ve seviyeli bir yayıncılık yaptığına vurgu yapan Arslan, “Burada aile havası var. Herkes birbirine karşı saygılı. Bu çizginizden dolayı tüm basın emekçilerini ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Mecliste muhalefetin sözünü kesmekle ilgili şikayeti olduğunu dile getiren basın mensubuna cevap veren Arslan, “Ataşehir’de her Meclis Üyesi hür ve özgürdür. Saygı çerçevesinde herkes dilediğince konuşabilir. Bizim önem verdiğimiz husus Ataşehir Meclisi’nde yerel konuların konuşulmasıdır. Başkanımızda bu konuda çok hassas. Onun dışında Başkanımız Belediye Meclisi’nde olmadığında ben Başkanımızı temsil ediyorum. Kim olursa olsun Başkanımıza hakaret edemez, saygı sınırlarını aşamaz” dedi.

Geçmiş dönemde AK Parti’de yerel yönetimlerden sorumlu Başkan Yardımcısı olduğu ve bundan dolayı AK Partili Meclis Üyeleri ile geçmişten kalan bir gerginlik olup olmadığının sorulması üzerine konuşan Arslan, “Onlara benim husumetim olabilir mi? Onların hepsi benim çırağım. Onları oraya getiren benim. Demek ki onların bana husumeti var ki şimdi kinlerini kusuyorlar” dedi.

Toplantı karşılıklı sohbetin ardından son buldu.