8 Mayıs 2021 18:07

Kudret Arslan – Yaprak döker bir yanımız!

Kudret Arslan – Yaprak döker bir yanımız!

Kudret Arslan – Yaprak döker bir yanımız!

Hayat hızla devam ediyor. Yıllar su gibi akıp gidiyor. Resimlere bakınca eski günler akla geliyor ve duygulanıyoruz. Özellikle 20’li yaşlarda resim atma gündemiyle birlikte ülkece geçmişi hatırlamış olduk.

İşsizlik, ekonominin kötü gitmesi ve ülkenin gelmiş olduğu nokta açısından dertlenmemek, tasalanmamak elde değil. Eşimizi dostumuzu teselli ederken önceden, “Boşver, sağlık olsun” derdik. Şimdi sağlık tüm dünyanın ana gündemi oldu.

Yaprak dökümü gibi dökülen arkadaşlarımız, büyüklerimiz, komşularımız… Babasının cenazesine gidemeyen evlat, komşusuna taziyeye gidemeyen mahalleli, kardeşinin ölümünü hastahane de alan bir diğer kardeş… Bu pandemi sürecine çok acılar sığdırdık. Elbet bugünler de geçer.

Herşeyin güzel olmasını temenni ederken, bu kötü günlerin hızla geçip gitmesini diliyorum. Başta Sağlık çalışanlarımız olmak üzere bu süreçte özveri ile çalışan tüm herkese teşekkür ediyorum.

Bizler Ataşehir Belediyesi olarak, sosyal yardımları arttırdık. Bu süreçte iki tane sosyal market açıldı. Komşularımızın derdiyle dertlenmeye devam ediyoruz. Belediye Başkanımız Battal İlgezdi beyin de dediği gibi, “tutamadığın el, dokunmadığın gönül senin değildir.”

Bu duygu ve düşüncelerle yazımı sonlandırıyorum. Bir sonra ki yazımda görüşmek dileğiyle…