3 Şubat 2022 16:38

Kudret Arslan – Zor günlerin Belediyesi!

Kudret Arslan – Zor günlerin Belediyesi!

Kudret Arslan – Zor günlerin Belediyesi!

Zorluk; imkansızlık ve olasılıksızlık demek değildir. Zorluk; kolay olmayan, mücadele gerektiren ve meşakatli bir yol demektir.

Belediyecilikte zor bir zanaattır. Hem kurum içi dengeyi sağlamak hem kamu hukukunu korumak hemde vatandaşların sorunlarını çözebilmeyi gerektirir. 

Belediyecilik ekip işidir. Doğru bir ekibi, iyi koordine edebilen, çağa uygun hareket edebilen, yeniliklere ayak uydurabilen… Tüm bunların başında bir lider ise olmazsa olmazdır. Tam da Ataşehir’deki durum gibi…

Kurucu Başkanımız Battal İlgezdi geçtiğimiz günler hasta oldu ve görevinin başında değildi. Artan kar yağışları tüm İstanbul’u etkiledi fakat Ataşehir bundan oldukça az etkilendi. Peki neden?

Sorumluluklarını bilen doğru bir ekip, doğru bir koordinasyon, sahaya hakim bir çalışan kadrosu ve arkada denetleyen, koordine eden güçlü bir irade. İzmir’de deprem olur ilk Ataşehir Belediyesi harekete geçer. Kastamonu’da sel olur, neyin ne olduğunu anlamadan bir bakmışsınız Ataşehir’den tırlar harekete geçmiş.

Akdeniz’de yangın olur, Belediye ekipleri Akdeniz’de olur. Doğu’da köy okulunun kütüphane ihtiyacı olur Ataşehir orada olur. Güneydoğu’da çocuklar Battal amcalarından park isterler, amcaları ertesi hafta orada olur.

Dil, din, ırk, mezhep ayırt etmeksizin Türkiye’nin her yerinde Ataşehir Belediyesi’nin gölgesi var fakat reklamı yok. Buda başkanımızın tercihidir, reklamdan hoşlanmaz.

Belediye Başkan Yardımcılarımız ve Meclis Üyelerimiz cansiparene çalışıyor, Müdürlerimiz gerekli tüm özveriyi gösteriyorlar. Personellerimiz hem masa başında hemde sahada adeta Belediyenin yüzü oluyorlar.

Ataşehir Belediyesi yıkan değil yapan, gönüllere nakış nakış işleyen bir anlayışla hizmetlerini sürdürmektedir. Belediye Başkanımız ve Belediye Meclisimizin yoğun uğraşları ve amansız mücadele sonucunda 6 Mahallemize imar çıktı. Amasız, fakatsız emeği geçen tüm siyasi partilerimize teşekkür ediyorum. Kazanan Ataşehir olmuştur.

Siyaseti siyasetçiler yani bizler yaparız fakat bazen toplumun olaylara el koyduğu zamanlarda siyasetçiler geri durmayı bilmelidir. İBB seçimlerinin iptal edilmesi toplum vicdanında mahkum olmuştur. Aynı şekilde Ataşehir’de imarın çıkmasıda tamamen toplum vicdanında yanıtlarını bulmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle Regaip Kandilinizin mübarek olmasını diliyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…