22 Ocak 2022 12:55

Maltepede ki hesaplaşma Ataşehir’de cinayetle bitti!

Ataşehir’deki bir hastanenin acil servisinde gerçekleşen cinayetin görüntüleri ortaya çıktı.

Maltepede ki hesaplaşma Ataşehir’de cinayetle bitti!

Maltepe’de başlayıp Ataşehir’deki bir hastanede devam ederken silahlı saldırı olayında 1 kişi hayatını kaybetmiş, 2 kişi ise yaralanmıştı. Öte yandan iki grubun arasındaki cinayetle sonuçlanan husumette taraflar, silahlı saldırı öncesi sosyal medyadan paylaştıkları videolarla birbirlerini tehdit etmişlerdi.

Dehşete düşüren, acil servisteki cinayetin görüntüleri ortaya çıktı. Korkunç olay, 1 Ocak Cumartesi günü Maltepe Başıbüyük Mahallesi Korkmaz Sokak üzerinde meydana geldi. Aralarında husumet olan 2 grup arasında çıktı. Taraflardan Kurtuluş K. elindeki silahla 2 kişiyi bacaklarına ateş ederek yaraladı. Olayın ardından yaralılar ambulansla Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Sosyal medyadan videoyla tehdit ettiği kişiyi öldürdü

-atasehirde-cinayetle-sonuclanan-acil-servisteki-silahli-saldiri-kamerada_5117_dhaphoto2

Olaydan 3 saat sonra Kurtuluş K., sosyal medya hesabı üzerinden bir video yayınlayarak, husumet yaşadığı kişilerin isimlerini sayıp, tehdit etti. Karşı taraf da yayınlanan videoya aynı şekilde cevap verdi. Daha sonra taraflardan Anıl Çiçek, Başıbüyük’te yaralanan arkadaşlarını ziyaret etmek için hastaneye gitti. Bir süre sonra Kurtuluş K. da hastaneye geldi ve hastanenin acil servisinde gördüğü Anıl Çiçek’e 8 kez ateş etti. Çiçek, olay yerinde hayatını kaybederken, saldırgan Kurtuluş K. ise hastaneden yaya olarak uzaklaştı. Kısa sürede yakalanan Kurtuluş K. çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Saldırı anı güvenlik kamerasında

-atasehirde-cinayetle-sonuclanan-acil-servisteki-silahli-saldiri-kamerada_5117_dhaphoto4

Öte yandan, hastanenin acil servisinde yaşanan silahlı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde Kurtuluş K.’nın hastanenin acil servisindeki Anıl Çiçek’in arkasında bir süre beklediği, ardından Çiçek’e peş peşe ateş ettiği, acil serviste bekleyen vatandaşların panikle kaçtığı ve şüpheli Kurtuluş K.nın koşarak hastaneden ayrıldığı görülüyor.