7 Haziran 2022 16:58

Müfettişler Battal İlgezdi’nin planlarını alt üst etti!

Ataşehir Belediyesi’nde bulunan müfettişler Başkan Battal İlgezdi’nin planlarını adeta alt üst etti.

Müfettişler Battal İlgezdi’nin planlarını alt üst etti!

2019 seçimleri sonrası, 3. döneminde duraklama dönemine giren Başkan Battal İlgezdi; pandemi süreciyle birlikte kendini uzun süre karantinaya almıştı.

Belediye faaliyetlerinin oldukça geriye gittiğini, ciddi performans düşüklüğü olduğunu saptayan Başkan İlgezdi, bu süreç sonrasında ekibini adeta sirkelemişti.

Birçok kişiyi görevden aldı!

Başkan Battal İlgezdi, işe geç geldiği gerekçesiyle kişisel olarak çok sevdiği birçok Başkan Yardımcısı ve Müdürü görevden almış, aynı gün içerisinde yeniden görev vermişti. Ekibine tatlı bir uyarı yapan Başkan İlgezdi konu ile ilgili yerel basına, “Pandemi döneminde birçok Belediye esnek çalışmaya geçti. Sonrasında da rehavet havası oluştu. Türkiye’de her yerde bu durum oluştu. Biz bunun önüne geçmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

İlgezdi’den ekibine, müfettişten İlgezdi’ye…

Ekibine gerekli mesajı verdikten sonra 1 yıl içersinde kapsamlı bir değişim düşünen Başkan İlgezdi, 2022 yılının gelmesiyle birlikte Ataşehir’in tamamında anket çalışmalarına başlamıştı. 4. dönem adaylığı için yeniden doğuş hikayesi yazmaya hazırlanan Başkan İlgezdi, müfettişlerin sürprizleriyle karşılaştı. Edinilen bilgilere göre ekibindeki yenilenme ve görevden alma süreci bir süre ertelenerek, süreç içerisinde parça parça değişime imza atılacak. Müfettişler varken görevden almaların farklı bir algı oluşturacağı iletilen bilgiler arasında. İlgezdi’nin tabanda ciddi karşılığı olduğu ve yeniden toparlanma sürecine gireceği ifade ediliyor.

Battal İlgezdi’nin yıpranması veyahut yeniden aday yapılmayacak olması durumunda Belediyede ki ekibinden kimin önü açılır? İlgezdi’nin koltuğuna kim daha yakın, kim daha istekli? Önümüzdeki haberlerde kapsamlı bir şekilde değineceğiz.