12 Nisan 2021 13:27

Mustafa Arı – Ataşehir’de uyum var

Mustafa Arı – Ataşehir’de uyum var

Mustafa Arı – Ataşehir’de uyum var

Değerli okurlarıma öncelikle ‘hoş bulduk’ demek istiyorum. Çünkü köşemdeki ilk yazımı bu gün sizlerle paylaşmış olacağım.

Kıymetli okurlarım…
3 dönemdir Ataşehir Yenişehir Mahallesi muhtarı aynı zamanda 2021 yılı İstanbul Valiliği SYDV Üyeliği görevi yapmaktayım. Kritik bir dönemden geçtiğimiz için ilk yazımda salgını konu edindim.

Dünya genelinde koronavirüs salgınında vaka sayısı 132 milyon 800 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 2 milyon 878 bini, iyileşenlerin sayısı 107 milyon 24 bini geçtiği, DSÖ tarafından bildirildi.

Ülkemizde Koronavirüs salgınına karşı Toplam Yapılan Aşı Sayısı
18.732.242
1.Doz Uygulanan Kişi Sayısı
11.111.618
2.Doz Uygulanan Kişi Sayısı
7.620.624 (Sağlık Bakanlığı tarafından aktarılan bilgilerdir.)

Sürecin ciddiyetini koruduğu ve vaklarının artması yeni tedbirleride beraberinde getirdi. Özelikle İstanbul’da, Türkiye’nin yüzde 40 vaka sayısının olması hepimizi endişeye sevk eder hale geldi. Kendimiz, sevdiklerimiz için her zamankinde daha çok kurallara uygun hareket etmemiz gereken dönemdeyiz. Maske Sosyal Mesafe Hijyen kurallarına asla taviz vermemeliyiz.

Biz Muhtarlar olarak bu dönemlerde hem filyasyonda yardımcı oluyoruz, hem hastaların dışarı çıkıp çıkmadıklarını kontrol ediyoruz hem de sosyal yardım konularında öncülük ediyoruz. Bugüne kadar sahada olan ve korona dolayısıyla hayatını kaybeden onlarca muhtar arkadaşımız oldu. Tüm ölmüşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyorum.

İlçemiz Ataşehir’de pandemi süreci Belediye, Kaymakamlık, Sağlık Müdürlüğü ve Muhtarlıklar olarak tüm vatandaşlarımızın istek ve taleplerine karşı tek vücut çalışarak uyum içinde hareket etmekteyiz. Başta Sağlık çalışanlarımıza, İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Sağlık müdürümüze, Muhtarlarımıza, tüm kurum amirleri çalışanlarımıza, emekçilerimize sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ataşehir’de ki birlik beraberlik ruhu ve uyumla, Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin üstün çalışmalarıyla, Muhtarlarımızın özverileriyle ve vatandaşlarımızın özeni ve dikkati ile bu süreçleri atlatacağız. Ataşehir’de ki bu uyum güzel günlerin kapısını aralayacaktır.

İlk yazım bilgilendirme ve uyarı niteliğinde oldu. Sonraki yazılarımda Ataşehirimizi uzun uzun  konuşacağız…
Saygılarımla…

Mustafa ARI
Ataşehir Yenişehir Mahallesi Muhtarı
İstanbul Valiliği SYDV Üyesi