2 Şubat 2022 12:03

Mustafa Arı – Siyaset simsarları!

Mustafa Arı – Siyaset simsarları!

Mustafa Arı – Siyaset simsarları!

Kıymetli okurlarım… Birlikte değerlendirme yapmak istiyorum sizlerle. Siyasilere bakalım mesela… Hemen hemen her siyasetçi ülkemiz ve milletimiz için canla başla mücadele ettiklerini iddia ediyor. Sizce gerçektende böyle mi?  Bu söylemler ne kadar doğru ve samimi? Hep birlikte eylemlere bakalım o zaman.

Hükümetle başlıyoruz…

A’dan Z’ye neredeyse herşeye son iki yılda %200 zam geldi. Ekonomik kriz nedeniyle sayısızca irili ufaklı iş yeri kapandı, işsizlik yüzde 15 seviyesine yükseldi, yüz binlerce gençlerimiz atama bekliyor, üniversite mezunları iş arıyor.

Dolar Euro ikilisi 15 TL civarı, akaryakıt ise 15 TL’yi aştı. Sözün bittiği yerdeyiz ve halkımız perişan durumda… Ama unutulmamalıdırki çok şükür dış güçler varsa bizimde Allah’ımız var. Başkanlıkla ülkemiz ok gibi fırladı. Kefenle çıkılan yollar 3 bin polisle geziliyor, eleştiri yapanlar cezaevine atılıyor.

Hükümet söylemleri olmuş, ülkemiz çok iyi, kriz yok, dış güçlerin oyunu bunlar vs. vs.
Peki bu dış güçler kim Allah aşkına! Bizlerde bilelim birlikte topyekun savaşalım bu dış güçlerle… Ekonomi kötüyken çıkan, ekonomi iyiyken kaybolan dış güçler! Neredeyseniz çıkın karşımıza!

Gelelim muhalefete!

CHP bu dönemde son yılların en yüksek oyunu aldı. İl il geziyorlar halkı dinliyorlar çözüm arıyorlar, kazanılan Büyükşehir belediyeleriyle birlikte sahada başarılı olduklarını ifade ediyorlar. Ülkede ekonomi kriz var ve muhalefet ülkenin yangın yeri olduğunu anlatıyor. Peki onlar yaşamlarından, heva ve heveslerinden ödün veriyorlar mı? Belediye başkanları ile başlayalım mı?

Milyonluk makam araçları sokakta gezerken sayısızca korumalar… Halk partisi halkın yanında olması gerekirken neredeyse tamamı halktan kopuk başkanlar. Halkın Ak Parti yönetiminden bıktığı ve isyan ettiği için CHP’ye oy verdiğini göremeyecek kadar kör ve egolu il, ilçe başkanları ve yöneticileri! Her doğal felaketlerde iktidara süper malzeme çıkartan, tatilinden ödün vermeyen İBB başkanı.

Gelelim Vekillere ve genel merkez siyasetine… Sahada durumu çok kötü görüyor ve erken seçim söylemleri konuşuyorsunuz. O zaman buyurun,  samimiyseniz toplu istifa ediniz. Görelim halk için mi koltuk içinmi siyaset yaptığınızı.

Ülkemizdeki siyasetçilerin yüzde 95’e yakını bir kısım ”Din” ile bir kısım ise “Atatürk” ile siyaset yapıyor zora düşünce. Bizler Elhamdülillah dinimizide biliriz, kurucu liderimiz Atatürk’ü de biliriz.

Ülkemizde eğitim seviyemiz arttıkça bu tip siyasetçiler yok olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz; başarılı, aydın, çağdaş gençlerimizle dünyada ilk sıraları alacağına inancımız tamdır.

Bir sonraki yazımda buluşmak dileğiyle…