1 Nisan 2024 12:59

Onursal Adıgüzel destan yazdı: Fark 52.553

Ataşehir’in güleryüzlü evladı Onursal Adıgüzel Ataşehir’de tarihi fark attı.

Onursal Adıgüzel destan yazdı: Fark 52.553

Ataşehir’de tüm tehditlere, tüm şantajlara, ben olmazsam kaybedilircilere rağmen kimseye kişisel bir söz, danışmanlık, görev ve yetki vermeden sahaya çıkarak kendini anlatan Başkan Onursal Adıgüzel, en yakın rakibine 52.553 fark attı. Adıgüzel 447 oy daha alabilseydi, Rizeli adaya karşı Rize’nin plakası olan 53 bin farka ulaşacaktı.

Kibir kuleleri yıkıldı!

Ataşehir’de kara bulutlar dağılırken, kibir kuleleri de yerle bir oldu. Seçim kafa kafaya geçecek diyerek sahada Onursal Adıgüzel’e karşı toplumu kışkırtan güç odaklarının karşılığı Memleket Partisi’nin oy oranı olan %0.51 ve İyi Parti’nin oy oranı olan %1.44 olarak kaldı. Ataşehir’de üst düzey makamlarda olan ve toplum tepkisini alan bazı isimlerin yeniden görev alamayınca terse çalışmaları Onursal Adıgüzel’in oyunu daha da çok arttırdı.

Onursal Adıgüzel Beykoz’a görevlendirildi

Beykoz’da seçimin kıl payı geçmesi sonrası Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, Beykoz’a görevlendirildi. Beykoz’da ise seçimi CHP adayı Alaattin Köseler kazandı.

Ataşehir’deki oy oranları

Ataşehir’de Meclis üyeliği dağılımı!

CHP’nin Ataşehir’deki 4 kontenjan üyesi Meclis Üyesi oldu. 21. sıraya kadar Meclis Üyesi seçilirken Başkan Onursal Adıgüzel ile birlikte 26 Meclis Üyesi oldu. İBB’ye ise Başkan Adıgüzel ile birlikte 5 üye gidecek. AK Parti ise 12 Belediye Meclis Üyesi çıkardı.