23 Şubat 2022 21:09

Sivas İmranlı Durucan Köyü birleştirdi!

İstanbul’da bulunan Dernek, yapmış olduğu faaliyetle toplumu ve siyaseti bütünleştirdi.

Sivas İmranlı Durucan Köyü birleştirdi!

Durucan Derneği tarafından Cumartesi günü gerçekleştirilen geceye birçok siyasi isim, dernek başkanı ve köylü katıldı. Dernek Başkanı İbrahim Aktürk ise Durucanlılara dernek binası için müjdeyi verdi.

19 Şubat 2022 Cumartesi günü düzenlenen geceye İstanbul BBP İl Başkanı Mutlu Furtuna, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, İmranlı Belediye Başkanı Özkan Demir, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel, BBP Ataşehir İlçe Başkanı Hamit Bölükbaşı, Ataşehir Belediye Meclis Başkanvekili ve Ataşehir Aktüel yazarı Kudret Arslan, BBP Sancaktepe İlçe Başkanı Abdulkadir Derel, İmranlı AK Parti İlçe Başkanı Ali Ürek, İmranlı Devlet Hastanesi Müdürü Murat Sevindik, İmranlı Belediye Meclis Üyesi Murat Ayan, Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Duran Acar, İmranlı Dernekler Federasyon Başkanı Murat Yıldırım ve Süleyman Arıkan, MHP İmranlı İlçe Başkanı Necmi Vural, İmranlı Belediye Meclis Üyesi Necati Çelik, İstanbul Sivaslılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sinan Akyol ve yönetimi, geçmiş dönem Durucan Dernek Başkanı İsmail Çalışkan, BBP Teşkilat Başkanı Ferhat Solmaz, Ramiz Akbulut, Ayhan Ceylan, Ercan Akşahin, dernek başkanları, muhtarlar ve köylüler katılım gösterdi.

Durucan Dernek Başkanı İbrahim Aktürk ve Kadın Kolları Başkanı Gülsen Ürek ve yönetimi, geceye katılım gösterenlere teşekkürlerini sunarak programı başlattı. Gecenin organizasyonunu ve sunumunu İmranlı Belediye Meclis Üyesi Murat Ayan gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı Aktürk’ün konuşmasında, Durucanlıların birlikteliğini sağlamak ve vatandaşlara ayrım yapmadan eşit bir şekilde davranmak ön plandaydı. Aktürk, dernek binası için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Başkan Yardımcısı Abdullah Der ile görüştüklerini, derneğin en geç Haziran 2023’te tamamlanacağını belirtti. Aktürk, İmranlı’daki dernek binası ile ilgilenip sorunları gidermeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

İstanbul’da Sivaslılar olarak birlik ve beraberlik anlamında güzel bir mesaj verilirken, toplanılan kalabalık ise ciddi bir mesaj olarak algılandı.