23 Mart 2021 14:30

Türk siyasetinde dengeleri bozan Belediye Başkanı: Battal İlgezdi!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Belediyecilik anlayışı ve siyasi tarzıyla hem dengeleri hem de ezberleri bozmaya devam ediyor.  

Türk siyasetinde dengeleri bozan Belediye Başkanı: Battal İlgezdi!

Ataşehir’i sıfırdan kuran ve gariban babası olarak bilinen kurucu Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilçeyle ayrılmaz bir bütün oldu. Aralıksız girdiği her seçimi kazanan İlgezdi, ilkeli siyasetiyle takdir topladı.

Ataşehir Belediyesi ilklerin belediyesi oldu

CHP’nin 11 Büyükşehir Belediye Başkanı İzmir’de bir araya gelerek su manifestosu yayınladı. Manifesto yayınlanmadan önce Ataşehir Belediyesi öncü kimliğiyle harekete geçti. Ataşehir’deki ev ve işyerlerine bilgilendirme ziyareti yapan Ataşehir Belediyesi ekipleri, musluk perlatörü dağıttı. Muslukların ucuna takılan ve akan suyu havayla karıştırıp ıslanma etkisini artıran perlatörler, daha az su tüketimiyle tasarruf sağlıyor.

Türkiye’nin birçok iline ve ilçesine yardım ulaşıyor

İzmit Belediyesi’ne kar küreme araçları göndererek destek olan Ataşehir Belediyesi, Türkiye’nin birçok ili ve ilçesine desteklerine devam ediyor. Bazı ilçelerde kütüphane kurulması, greyder gönderilmesi, okullar ve sağlık merkezleri yapılması konusunda öncü olan Belediye, dosta güven vermeye devam ediyor.

Siyasi partilerden Ataşehir Belediyesi’ne ziyaretler

Siyasi partilerden Ataşehir Belediyesi’ne ziyaretler hız kesmeden sürüyor. Battal İlgezdi’ye son aylarda yapılan ziyaretler: İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve İlçe Başkanı Mert Kar, Gelecek Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Av. Onur Sönmez ve yönetimi, BBP İlçe Başkanı Hamit Bölükbaşı ve yönetimi, Saadet Partisi bir önce ki dönem İBB Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Milletvekilleri, birçok il ve ilçe Belediye Başkanları, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ziyaretçiler arasında yerini aldı.

Yaptığı özeleştiri ile tavrını ortaya koydu

Yerel seçim öncesi bir özeleştiride bulunan Başkan Battal İlgezdi, “Siz bu ülkede 40 sene iktidarda değilsiniz, önce oturun kendinizi eleştirin muhalefet partisi olarak. Vatandaşın sorununu çözüyor musunuz? Gidiyor musun ayağına? Yok gitmiyorsun. Gitmediğin yer, tutmadığın el senin mi? Değil’’ ifadelerini kullanmıştı.

Başkan Battal İlgezdi ise sağ-sol insan ayrımı yapmazken, gücü yettiğince herkese yetişmeye büyük özen gösteriyor. Başkan İlgezdi’nin siyasi tarzı ve olgunluğu ise diğer siyasi partiler tarafından da takdirle karşılanıyor. İlgezdi’nin en büyük özelliği ise kendisine oy vermeyenlerin dahi saygısını kazanmış olması…