24 Ağustos 2021 12:59

Turuncu kategoride aranan terörist Ataşehir’de yakalandı

İçişleri Bakanlığı, Rodi Çevlik kod adlı Sonuç Gürdeğir isimli örgüt mensubunun, bugün sabah saatlerinde İstanbul’un Ataşehir ilçesinde saklandığı ikamette yakalandığını duyurdu.

Turuncu kategoride aranan terörist Ataşehir’de yakalandı

Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Bingöl ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüklerince yapılan çalışmalarda, PKK/KCK terör örgütü sözde Erzurum eyaletinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren ve Terörden Arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan Rodi Çevlik kod adlı Sonuç Gürdeğir isimli terörist, bugün sabah saatlerinde İstanbul Ataşehir ilçesinde saklandığı ikamette yakalandı.

Örgüt mensubu Gürdeğir, adli işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Bingöl’deki saldırıda yer aldı

11 ayrı suçtan aranma kaydı bulunan teröristin, 9 Ekim 2014 tarihinde Bingöl İl Emniyet Müdürü ve korumasının yaralanması, 2 güvenlik görevlisinin şehit olması eylemini gerçekleştiren örgüt mensupları arasında yer aldığı öğrenildi.

Örgüt mensubu bomba eylemindeydi

Örgüt üyesinin, ayrıca 1 Ağustos 2016 tarihinde Bingöl Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne ait zırhlı araca yönelik gerçekleştirilen ve 7 polis memurunun şehit olduğu, 3’ünün yaralandığı bomba yüklü araç saldırısını düzenleyen örgüt mensuplarından biri olduğu tespit edildi.

Soylu: şimdi hesap zamanı

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, başarılı bir operasyona imza atan terörle mücadele ekiplerini tebrik etti.

Resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınlayan Bakan Soylu, “Atalay Müdürüm; birçok eyleme karışan, sana ve evlatlarımıza pusu kuran bir hain daha yakalandı… Şehitlerimizin ruhu şâd olsun. Emniyetteki her daim gurur duyduğun kardeşlerin, turuncu kategorideki teröristi kıskıvrak yakaladılar. Şimdi hesap zamanı…” diye yazdı.

 

Kaynak: DHA