28 Nisan 2022 20:48

Uyuşturucu ve silahla kaçtı: Ataşehir polisi kovaladı

Ataşehir’de denetim yapan polis ekiplerinden kaçan otomobil, servis minibüsüne çarparak kaza yaptı.

Uyuşturucu ve silahla kaçtı: Ataşehir polisi kovaladı

Polisin otomobilde yaptığı aramada silah ve bir miktar uyuşturucu ele geçirilirken, yaşanan kazada ise 2 kişi yaralandı.

Olay, saat 22.15 sıralarında İnönü Mahallesi Kayışdağı Caddesi ile Piri Mehmet Paşa Caddesi kesişiminde meydana geldi. H.Y.’nin kullandığı 34 UU 0240 plakalı otomobil, denetim yapan polis ekibinin ‘Dur’ ihtarına uymayarak kaçmaya başladı.

Polis tarafından kovalanan otomobil, bir süre sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait 34 DUJ 812 plakalı servis minibüsüyle çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan otomobil park halindeki başka bir otomobile çarparak durabildi. Kazada otomobilin sürücüsü H.Y. ve yanında bulunan bir kadın yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ataşehir'de polisten kaçarken kaza yapan otomobilden uyuşturucu ve silah  çıktı - Gündem Haberleri

Otomobilden uyuşturucu ve silah çıktı

Polisin otomobilde yaptığı aramada, şarjörü dolu tabanca ile sigara paketi içerisine gizlenmiş uyuşturucu madde ele geçirildi. Yapılan Genel Bilgi Taraması(GBT) sonucunda yaralı olarak hastaneye kaldırılan otomobil sürücüsü H.Y.’nin ise suç kaydı nedeniyle aramasının bulunduğu öğrenildi. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu ve ilerleyen saatlerde gözaltına alındıkları bildirildi.

Ataşehir'de polisten kaçarken kaza yapan otomobilden uyuşturucu ve silah  çıktı - İstanbul Haberleri