28 Temmuz 2022 18:12

Yazan, Söyleyen ve Öğreten Genç Bir Müzisyen: Rıdvan Selvi

29 yaşındaki genç müzisyen Rıdvan Selvi, dünden bugüne her geçen gün sanat hayatına başarılar eklemeye devam ediyor. Profesyonel müzisyenlik hayatında eğitimcilik de yapan Selvi, teorik sanat felsefesinde kişisel okumalar yapıyor.

Yazan, Söyleyen ve Öğreten Genç Bir Müzisyen: Rıdvan Selvi

Müzik hayatına küçük yaşlarda bağlama ile başlayan Rıdvan Selvi, üflemeli çalgıları da ekleyerek dinamik sanat yaşamına dinamizm katmıştır. Sanat birikimini genç kuşaklara aktarma çabasında olan Selvi, hâkim olduğu enstrümanlarda birçok öğrenci yetiştirmiş ve yetiştirmeye de devam ediyor.

Sosyal medyada paylaştığı kısa videolardan profesyonel stüdyo kayıtlarına giden bir yolculukta, ciddi takipçi kitlesi kazanan sanatçının birçok müzik paylaşım ağında ismini sıklıkla arananlar listesinde.

Popülarite kaygısının getirdiği müzik türünü hiçbir zaman benimsememiş kendi özgün besteleri ile var olmayı amaç edinmiştir. Şimdilerde ise 5. teklisi olan “Deli Sevda” adlı, söz ve bestesi kendisine ait olan şarkısını çıkarmaya hazırlanıyor.

Rıdvan Selvi

1991 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Erzurumlu’dur. Küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başlamıştır. Bağlama, ney ve mey çalmaktadır. 2018 yılından itibaren müziğini sosyal medya üzerinden daha çok insanla paylaşmaya başlamıştır.

Türk halk müziği ve alternatif pop türünde besteler yapmaktadır. 2021 yılında ise söz ve bestesi kendisine ait olan ilk teklisi “O Yar İçin” adlı parçasını dinleyiciye sunmuştur.

Pandemi sırasında ise müzik yapmaya devam edip 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için TRT EBA kanalında kahramanlık türkülerini seslendirmiştir.

Çalışmalarına tek başına devam etmemiş, zaman zaman arkadaşları ile düetleri de olmuştur. Ardından “Sana Vurgunum, Geçmiyor Günlerim,  Hep Onu Sevdin” gibi tekli şarkılarını çıkarmaya devam etmiştir. Sonrasında albüm çalışmalarına başlamıştır.

Sosyal medyada ise Spotify, YouTube, Instagram, SoundCloud ve ITunes Music gibi bir çok mecrada müziğini dinleyicisi ile paylaşmaktadır.

Eğitimini şu anda Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Müziği ve Devlet Konservatuvarı’nda sürdürmektedir.

Rıdvan Selvi tek başına yaptığı etkinliklerin yanı sıra kurs verdiği öğrencileri ve arkadaşları ile de birçok etkinlikte yer almıştır.

Etiketler: