21 Mart 2024 06:04

Yiğit Oğuz Duman’dan Ataşehir mesaisi: Yoğun ilgi vardı!

İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman, Ataşehir’de Mardinli vatandaşlarla buluştu.

Yiğit Oğuz Duman’dan Ataşehir mesaisi: Yoğun ilgi vardı!

Ataşehir’in Yenisahra Mahallesi’nde bulunan Mardin Savur Elfan Yardımlaşma Derneği’ne ziyaret gerçekleştiren İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman, yoğun bir kalabalığa hitap etti.

Yaklaşık 300 kişinin katıldığı toplantıda dernek binasına sığmayan vatandaşlar olduğu gözlemlenirken, Yenisahra bölgesi için önemli açıklamalar da üst üste geldi.

İlk olarak Dernek Başkanı Ahmet Adanır söz aldı. Başkan Adanır, “İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman bey bizleri ziyarete geldi. Kendisi başarılı bir bürokrat. Mardinli hemşehrilerimizle hasbihal etmek istiyorum dedi. Varsa dertleri dertlerini dinlemek, çözüm üretmek adına elimizden ne geliyorsa çözüm odaklı gerekeni yapmak istiyorum dedi. Bizleri onure etti. Burası dost meclisi, gelen misafirimiz başımızın tacıdır. Dilediğiniz gibi sorularınızı yöneltebilir, varsa çekinceleriniz doğrudan iletebilirsiniz” dedi.

İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman, Mardinli hemşehrilerime misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başladı. Duman, “Bayburtlu hemşehrilerimiz ile beraberdik. Oradan buraya geldim. Oldukça içten ve samimi bir kitle ile karşı karşıyayım. Gecenin bu saatinde değer verdiniz geldiniz, çok teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıya katılan bir vatandaş İBB kariyere başvuru yaptığını, olumsuz sonuç beklerken bir anda hiçbir tanıdığı olmadan işe girdiğini ifade etti. Bunun üzerine Duman, ilk yaptığımız şey İBB’yi 16 milyon İstanbullunun erişebileceği bir hale getirmek olduğunu ifade etti. Kimsenin geride kalmadığı bir yönetim anlayışı ile çalışmaya gayret ettiklerini belirtti.

“Bölgesel İstihdam Ofisleri ile 180 bin kişiyi iş sahibi yaptık”

Sözlerine devam eden Duman, “Biz ne konuşursak konuşalım her gittiğimiz yerde ana gündem ekonomi oluyor. Bir vatandaşımız maaşını kiraya veriyorsa yada işi yoksa hangi projeyi anlatırsanız anlatın doğal olarak kendi derdi ile ilgileniyor. Bizlerde göreve gelir gelmez İBB Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’nun talimatları doğrultusunda Bölgesel İstihdam Ofisleri’ni kurduk. Hangi bölgede hangi işe ihtiyaç varsa Enstitü İstanbul İsmek üzerinden o eğitimleri vererek personel adaylarını o iş alanına hazırlıklı hale getirdik. 180 bin vatandaşımız iş sahibi oldu. Gönül ister ki bunlardan bahsetmeyelim, gönül ister ki ucuza yemek verilen kent lokantalarımızdan bahsetmeyelim fakat ülkemizin geldiği nokta ortada. Bizlerde buna kayıtsız kalamazdık” dedi.

“Öncelik Yenisahra Mahallemiz ve benzeri Mahalleler olacak”

Duman, “Kent Lokantalarında vatandaşlarımız ucuza yemek yemekte. İBB Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu’nun her ilçede bu halkayı yayma sözü var. Bu doğrultuda Ataşehir’e de kent lokantalarını kuracağız. Önceliğimiz Yenisahra ve benzeri durumda olan Mahallelerimiz olacak. Bu konuda arkadaşlarımız çalışmalar yürütüyor. Ayrıca Yuvam İstanbul için bölgede çalışmalarımız sürüyor. Yenisahra’nın durumunu biliyoruz. Bu anlamda Onursal Başkanımızla birlikte yoğun bir iletişim ile çalışma halindeyiz” dedi.

“Ataşehir Metro üssü haline geliyor”

Duman, “Finans Şehir ile Ataşehir yoğun bir yük altında kalacak. Bununla ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Şartlara, olumsuzluklara, teknolojik olarak tüm yeniliklere entegre olarak çalışıyoruz. Ataşehir aynı zamanda bir Metro üssü haline geliyor. Neyi daha iyi yapabiliriz diyerek sürekli kendimizi güncelliyor, sahadan gelen verileri anında çözüme kavuşturuyoruz” dedi.

“Yenisahra’ya Ekrem Başkanımız ile gelmek istiyoruz”

Duman, “Ekrem Başkanımızın sizlere çok selamı var. Seçim süreci yoğunluğunda yetişir mi bilmiyorum ama seçimden sonra Ekrem Başkanımız ile birlikte bölgeye gelmek istiyoruz. İstanbul için hep birlikte mücadele edeceğiz, vatandaşlarımızın daha rahat daha huzurlu yaşayabilmesi için elimizden ne geliyorsa dün olduğu gibi yarında hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Duman, “Mardinli çok sayıda arkadaşımız dostumuz var. Hepsinde ortak şu özelliği gördüm. Oldukça misafirperversiniz. Buraya girdiğim ilk anda o sıcaklığı hissettim. Hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel’de yapılan toplantıya görüntülü şekilde katıldı. Toplantıya katılan vatandaşlar desteklerinin Ekrem İmamoğlu ve Onursal Adıgüzel ile olacağını ifade ederken, çekincesi olan vatandaşlar ise soru işaretlerine karşılık bulduklarını ifade ettiler.